W stronę Isabel

Kiss&Tell
83-7337-081-1
Isabel
dona

W powieści „W stronę Isabel” młody mężczyzna, zafascynowany sztuką pisania biografii, podejmuje śmiałe wyzwanie - obiera za obiekt psychologicznych dociekań swoją przyjaciółkę Isabel, dwudziestopięcioletnią energiczną, pracującą, atrakcyjną i nowoczesną dziewczynę, która w pubach pije mleko, raz w tygodniu chodzi na basen, zawsze chciałaby czytać więcej książek i całowała się do tej pory z 18 osobami... Zagłębia się w jej przeszłość, zadaje setki pytań, obserwuje jej reakcje w różnych sytuacjach. W końcu kreśli przezabawny i sugestywny opis życia osoby, zdawałoby się, całkiem zwyczajnej, a przecież oryginalnej, głoszącej śmiałe poglądy, pełnej emocji i skłonnej do głębszych refleksji. A on? Przekonuje się, jak trudno być mężczyzną, który chce zrozumieć kobietę...Alain de Botton poszukuje odpowiedzi na pytania: Jak poznać prawdę o innym człowieku? Jak przekonać się, czy był osobowością wybitną, czy przeciętną? A może nasze opinie o sławnych i znanych kształtuje po prostu mistrzowskie pióro biografa, który potrafi wykreować interesującą postać z najnudniejszego w świecie safanduły?

magda | 2014-02-12
Kyrene | 2014-01-12