Polacy i Niemcy Historia sąsiedztwa

Wydawnictwo: Stentor
historyczna

Tom w całości jest poświęcony historii stosunków polsko-niemieckich w najrozmaitszych jej aspektach: politycznym, gospodarczym, kulturowym, a nawet językowym. Wśród omawianych zagadnień znajdują się m.in.: droga Prus Książęcych od lenna do samodzielnego państwa, prawo niemieckie w średniowiecznej Polsce, polityka Polski wobec NRD i RFN, stereotypy polskie i niemieckie, obraz Niemców w literaturze, historia zapożyczeń językowych. Praktyczną pomoc dla nauczycieli będą stanowić dwa scenariusze zajęć o tematyce polsko-niemieckiej, tekst prezentujący sposoby wykorzystania karykatury na lekcji historii, a także zestaw zadań związanych z tekstem źródłowym, internetowy przewodnik po stronach dotyczących historii polsko-niemieckiej, projekt wycieczki historycznej oraz recenzje książek.

DIENEKES | 2013-08-05