Tajemnice króla kibiców

978-83-7648-091-6
Tajemnice, króla, kibiców
sport
dona

Andrzej Bobo Bobowski to najpopularniejszy oraz najbardziej rozpoznawalny kibic reprezentacji Polski w piłce nożnej. Debiutował na inauguracji Stadionu Dziesięciolecia 28 października 1956 roku, kiedy to Polacy wygrali z Norwegami 5:3, a cztery bramki w tym meczu strzelił Ernest Pol. Bobo osobiście poznał tę legendę polskiego futbolu, bo znał i zna chyba wszystkich piłkarzy wartych poznania, od Pelego i Euzebio po aktualnych wybrańców Leo Beenhakkera. W swojej książce opowiada nie tylko o historii oraz o kulisach polskiego futbolu, ale też jak doszło do tego, że skromny budowlaniec ma w kolekcji tysiące zdjęć w towarzystwie podziwianych przez miliony piłkarzy. A że przez dziesięciolecia działał też społecznie w strukturach PZPN, niemało wie o kulisach zawodowej piłki w Polsce, jej chorobach, zwyrodnieniach i tajemnicach, pracowicie dzisiaj przez prokuratorów odkrywanych – i chętnie dzieli się tą wiedzą z czytelnikami.

Arronax | 2015-03-25
wabag | 2015-01-29