83-7255-829-9
Ratownictwo, woda
poradniki
dona

Książka Ratownictwo wodne powstała z myślą o wszystkich wodniakach i miłośnikach aktywnego wypoczynku nad wodą. Obejmuje ona całość zagadnień związanych z ratownictwem wodnym - od przedstawienia schematu organizacyjnego WOPR, poprzez opis najnowszego sprzętu ratowniczego i zasad udzielania pierwszej pomocy tonącym, po główne podstawy etyki zawodowej. Celem autorów jest wyrobienie w młodych, wysportowanych ludziach nie tylko odruchu niesienia pomocy innym, lecz przede wszystkim opanowanie podstawowej wiedzy o zachowaniu w chwili zagrożenia. Książka uczy posługiwania się najnowszym sprzętem ratowniczym oraz zasad udzielania pierwszej pomocy tonącym. W części końcowej autorzy, profesjonalnie zajmujący się ratownictwem, dołączyli aktualnie obowiązujące przepisy legislacyjne, precyzujące kryteria, według których nadawane są stopnie instruktora-wykładowcy WOPR.

Karina | 2015-12-18
Aga.Antoniuk | 2014-11-11