Nowy Świat

Cykl: Epoka wielkich odkryć (tom 3) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
New world
ŚliwkowaPanna

Czy mała grupa mistrzów i magów jest w stanie przeciwstawić się złu, które grozi wyrzuceniem realnego świata w niekończący się mrok koszmarów i zapomnienia?

źródło opisu: [Rebis, 2008]

Książki Czytamy | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Może tego nie wiecie ale jestem fanem fantastyki i potrafię bardzo szybko "wejść" w świat przedstawiony. Dlatego też ten gatunek ma łatwiej na starcie. Niestety mimo tak ułatwionego startu zdarzają się takie książki jak "Nowy Świat". Na ponad pięćset stron względnie interesujące jest maksymalnie osiemdziesiąt i to te końcowe. Człowiek ma cały czas wrażenie, że wszystko co ciekawe rozgrywa się gdzieś na dalekim planie. Podam za przykład, jedna z postaci została porwana i jak dowiadujemy się o jej uwolnieniu, w jakimś nieciekawym dialogu. W ogóle cała książka wydaje się przegadana. Ogólnie historia jest bardzo dobra tylko trzeba przebić się przez niezbyt ciekawe elementy.

Malachit | 2014-07-03
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 02 lipca 2014

Dobre zakończenie całej trylogii, trzyma poziom poprzednich tomów. Rozmach został zachowany, niektóre wydarzenia jednak wydają się nieco zbyt płytkie, zaś zakończenie... no cóż - polecam przeczytać i wyrobić sobie opinię samemu :)

Edzio96 | 2016-09-04
Elwira | 2016-07-13