Kraina marzeń

Tłumaczenie: Jarosław Cieśla
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Fantastyka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Land of Dreams
83-7180-423-7
Kraina, marzeń
dona

Nastrojowa, poetycka opowieść o ludziach takich jak my... ale trochę innych, o Ziemi takiej jak nasza... ale trochę innej, o rzeczywistości pozornie bardzo podobnej do naszej... ale trochę innej. Tylko ludzkie marzenia, fascynacje, lęki i namiętności są dokładnie takie, jakie znamy. "Twórczość Jamesa P. Blaylocka tkwi korzeniami głęboko w literackiej, lecz mimo to autor zaskakuje czytelnika niemal na każdej stronie - chyba bardziej tym, co odsłania tylko częściowo, niż tym, co pokazuje w pełnym świetle".

Mario | 2015-09-11

Zadziwiająca lektura. Poetyckość i zaduma wielu fragmentów wyrzucały mnie z książki gdzieś we własne myśli, niejasne wspomnienia, wewnętrzne obrazy... A opowiadana tu historia coraz wyraźniej krystalizowała się w przypowieść o tym, co możemy w życiu zrobić, a czego większość z nas nie robi nigdy - o Przejściu, które raz na jakiś czas staje się dla nas możliwe, o Przejściu w inne, nieznane, napawające lękiem, ale będące jednocześnie jedyną kładką do Nowego, do Zmiany, do Odnalezienia czegoś, czego szukamy, czasem nawet o tym nie wiedząc. Znajdziemy to albo nie, ale nic już nie będzie takie samo. My też nie. Są też tacy, którzy muszą Przejść, żeby zginąć, dla dobra swojego i innych.

Niestety, łyżka dziegciu do tego miodu - tłumaczenie jest chwilami niewygładzone, chropowate, a nawet czasem błędne, zapewne z winy i tłumacza, i redaktora, którego zadaniem jest być pierwszym czytelnikiem i wygładzać. Nawet korektorowi nie chciało się zbytnio, bo i przecinków brak tu i ówdzie. O...

buraukkaforesee | 2012-10-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 października 2012

Polecam tą powieść gorąco dla poszukujących czegoś nowego. Zaskoczona byłam wydarzeniami i końca nie zgadłam przez co ubawiłam się znakomicie czytając, a rzadko mi się to zdarza stąd musiałam dodać książkę do ulubionych. Musiałam? Chciałam! Jest znakomita. Od początku do ostatniej strony.

Ambrotos | 2017-05-28
stasio44 | 2016-02-16