Victoria Line, Cenral Line
dona

Między londyńską stacją metra Seven Sisters a Stockwell, między Shepard's Bush a Chancery Lane, dzień powszedni nie jest wcale taki nudny, jak można by sądzić.Przy Oxford Street dwie dawne rywalki planują morderstwo; przy Bond Street złodziejka sklepowa po mistrzowsku odwraca uwagę sprzedawczyni; w Tottenham Hale Amy obawia się swej despotycznej szwagierki... Z właściwym sobie humorem i oryginalnością Maeve Binchy przedstawia frapujący, cudownie realistyczny obraz londyńskiego życia.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2015-01-18
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2015

Zbiór króciutkich opowiadań, takich migawek, z życia losowo wybranych kobiet, które łączy miejsce zamieszkania, czyli Londyn. Czyta się przyjemnie, aczkolwiek w żadnym z tych malutkich opowieści nie dzieje się zbyt wiele, co ma swoją zaletę- jakby opis ilustracji. Dla mnie twórczość M. Binchy jest trudna w ocenie: pisarka ma swój własny styl, który nasuwa na myśl dziewiętnastowieczne powieści, gdyby nie wzmianki o telefonach czy komputerach nigdy nie uwierzyłabym, że akcja toczy się współcześnie, a ja nie jestem pewna- to wada, czy zaleta. Książka nieźle wypada, takie migawki są mocną stroną autorki, nie porywają, ale nie dają też powodu do nudy. Za to, niestety, w powyższych opowiadaniach brakowało mi klimatu miejsca: czasem łapałam się, że nie widziałam różnicy między wspomnieniem prowincji, a Londynem czy Dublinem, wszystkie opisywała w równym stopniu bezbarwnie.

annroz42 | 2016-09-07
Na półkach: Romans, Obyczajowe, Przeczytane