6 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7255-619-9
Spotkanie, sztuka
dona

Książka jest rozwinięciem cieszącego się dużym powodzeniem podręcznika Spotkania ze sztuką. Plastyka - Odkrywanie Anny Ziemby-Michałowskiej. Autorzy - historycy sztuki od lat pracujący z młodzieżą szkolną i akademicką - tym razem podejmują próbę zmniejszenia dystansu między widzem a dziełem sztuki stosując zasadę: "najpierw widzieć, potem wiedzieć", co sprzyja kształceniu wrażliwości widzenia artystycznego. Trzynaście obiektów z różnych dziedzin sztuki: architektury, rzeźby, malarstwa, rysunku, grafiki, rzemiosła artystycznego i wzornictwa przemysłowego - wszystkie dostępne w Polsce - "powiększyli" przez pokazanie ich według schematu: czas, miejsce, twórca, okoliczności powstania dzieła, opis formalny, warsztat-technologia oraz ikonografia i symbolika, analiza i interpretacja. Pomysłowe ćwiczenia opracowane do każdego z prezentowanych obiektów uczą stawiania pytań dziełom sztuki, a zarazem zachęcają do korzystania z materiałów źródłowych. Ze względu na rzetelne osadzenie poszczególnych dzieł w realiach epok, w których powstały, podręcznik może być także cenną pomocą w kształceniu kulturowym w gimnazjum.

Natalia | 2012-12-28

W książce możemy zobaczyć bardzo dużo ciekawych rzeczy np. rzeźby znanych osób, obrazy, stare sesje fotograficzne, opisy i zdjęcia zabytków... Co tu dużo mówić ciekawa książka o dziełach sztuki.

Agnegis | 2011-01-15