In love and friendship
romans, literatura piękna
Poetyka

W 1945 roku w Szwajcarii dziewięcioletni Andreas Alessandro ratuje życie Danielowi Silbersteinowi, trochę starszemu od siebie uciekinierowi z hitlerowskiego obozu dla Żydów. Wiele lat później spotykają się ponownie w Nowym Jorku; Andreas jest znanym kierowcą rajdowym, a Dan zaczyna odnosić sukcesy jako pisarz. Za sprawą Alexandry, żony Andreasa, zawiązuje się między nimi przyjaźń i cała trójka wspólnie przeżywa chwile radości, ale też i nieszczęścia, jakie niesie im życie.

Łączące ich więzy są bardzo skomplikowane i pełne wewnętrznych napięć. Istnieje pewna tajemnica, którą Alexandra postanawia wyjawić swej dorosłej już córce. Czy jednak warto budzić upiory? Co ukazuje portret namalowany przez Alexandrę? Kim jest tajemniczy, niewyraźnie naszkicowany mężczyzna, widoczny w mrocznym rogu obrazu?

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Anna | 2016-06-14
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Książka taka sobie. Niby dobrze się czyta, ale brakowało mi jakiejś głębi w tej opowieści. Może to jednak tylko moje odczucie, gdyż nie przepadam za powieściami współczesnymi. Niemniej jednak polecam ją na długie nieprzespane wieczory. Akcja szybko się toczy i zabija nudę. Polecam...

elinek | 2013-03-12
Przeczytana: grudzień 2012

Bardzo szybko się czyta i całkiem przyjemnie, jednak jest to zwykłe czytadło dla zabicia nudy - nic do mojego życia ta książka nie wniosła, nie oszołomiła, nie oczarowała i wcale nie mam chęci do niej wracać :) Mimo to jest doskonałym sposobem na nudę w samotny wieczór.

wiki229 | 2013-07-26

Super książka