Największe zagadki przeszłości

978-83-241-2770-2
przeszłość, zagadki
historyczna
nad Q

Czym był Minotaur? Czy podróżnicy sprzed tysięcy lat żeglowali przez ocean? Czy rzymskie legiony dotarły do Chin? Czy walijski książę odkrył Amerykę? Czy Robin Hood żył naprawdę? Czy Vasco da Gama pierwszy opłynął Afrykę? Kim był Dracula? Czy skarb Priama był oszustwem? Czy wykopaliska w Glastonbury każą pisać na nowo historię początków chrześcijaństwa? Kto padł ofiarą klątwy Tutanchamona? Czy mapa Winlandii jest fałszerstwem?

Lenny | 2012-09-23
Przeczytana: grudzień 2009

Książka opisuje wiele ciekawych i nie wytłumaczonych wydarzeń, o których zazwyczaj nie mówi się na historii w szkole, a kogoś może to ciekawić.

Kasia | 2016-11-08
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam