Antonówka

Wydawnictwo: Telbit
978-83-62252-02-2
powieść polska
Haven

Nowa powieść autora, który zadebiutował w 2008 r. książką dla młodzieży Okręt wuja Czesia.Julian, uczeń pierwszej klasy liceum, przeprowadza się z rodzicami na wieś, do domu po dziadkach. Wkrótce okazuje się, że miejsce to kryje prawdziwy skarb, którego odnalezienie zapowiada niebanalną przygodę. W dodatku nowa sąsiadka, Kalina, zmieniła się z dawnej koleżanki z dzieciństwa w młodą kobietę, imponującą urodą i niebanalnym hobby... Czy znajomość z wielbicielką astronomii przerodzi się w coś naprawdę kosmicznego? Młodzieńcza miłość, przyjaźń wystawiona na ciężką próbę, fascynacja sportem i barwne życie szkolne oraz rodzinne - wszystko to wypełnia świat Julka zaskakującego poczuciem humoru i umiejętnością podejmowania trafnych decyzji. Wzruszające sceny wspomnień przeplatają się z zabawnymi zdarzeniami i błyskotliwymi dialogami, które autor świetnie wpisał w klimat podmiejskiej wsi.

| 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, ***9

Powieść zawierająca odrobinę humoru, odrobinę tajemniczości, a może nawet przygody... odrobinę miłości, odrobinę smutku (niestety), odrobinę zaskoczenia, odrobinę żałości, odrobinę niepewności, odrobinę zaplątania... I tak oto powstała „Antonówka” autorstwa Marka Janczyka.

Inka | 2012-02-17
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 lutego 2012

Czasem zastanawiałam się, jakby to było mieć mieszkających na wsi dziadków. Z pewnością odwiedzałabym ich w każde wakacje, a także weekendy. Cenię wieś za to, że jest tam cicho, przytulnie. Z daleka od miejskiego zgiełku. Julian - uczeń pierwszej klasy liceum - także czuje się lepiej w towarzystwie pół, łąk i zwierząt gospodarczych. Dwa lata po śmierci dziadków, Julian wraz z rodzicami postanawia przeprowadzić się na wieś do opuszczonego domu. Rozpoczyna się remont. Praca, nauka, praca. Potem nastają wakacje i jest coraz więcej pracy, aż w końcu dom stoi cało - nowy, ale wciąż "ten sam", wyremontowany.

"Antonówka" to historia o pierwszej miłości, a także życiu i przyjaźni. Marek Janczyk kieruje swoją powieść ku młodzieży, by zauważyła, co jest naprawdę ważne i cenne. Wraz z Julianem czytelnik będzie odkrywał coraz to nowsze prawdy, o których nie miał wcześniej pojęcia. Gdy czytałam książkę na mojej twarzy bez przerwy tkwił uśmiech. Julek zakochany, Julek dążący do celu, Julek -...

Cyrysia | 2011-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2011

Wspaniała, ciepła powieść w której bohaterem jest 17-letni chłopak. Jestem pod ogromnym urokiem tego młodzieńca, jego relacji z otoczeniem i całym klimatem wsi. Choć książka raczej skierowana dla młodzieży, to jednak bardzo przyjemnie mi się ją czytało i już wiem jaki prezent sprawię mojemu bratankowi. Oczywiście ,,Antonówką’’ go obdaruje i niech się przekona ,że może być lepsza od Harego Pottera.

MEGDA | 2012-07-28
Przeczytana: 28 lipca 2012

Lekka wakacyjna lekturka.
Trochę miłości, trochę problemów.
Wszystko kręci się wokół przeprowadzki z miasta na wieś. Rodzina Juliana postanowiła odświeżyć dom po dziadkach i wprowadzić się tam.
Interpretując bardzo głęboko, książka ukazuje jak często pozory mylą.

Ewcialovebooks | 2012-02-26
Przeczytana: 10 stycznia 2012

Książka lekka, łatwa i przyjemna...lecz trochę nudna.Mówiąc szczerze, autor nie miał pomysłu na treść, więc pisał co "mu wpadło do głowy". Mimo to, niezła na ciemne, zimowe wieczory.

Przeczytana: 06 lipca 2015

Super książka !!