Skłonności serca. Indywidualizm i zaangażowanie po amerykańsku

Wydawnictwo: Wydawnictwa Akademickie i Profesjonalne
0 (0 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Habits of the Heart
978-83-60501-20-7
Marta

Kim są Amerykanie? Jak żyją? Co myślą o swoim życiu? Oto pytania, które zadają autorzy Amerykanom z różnych części kraju. Rozmawiają o ich życiu i sprawach dla nich ważnych, o ich rodzinach i społecznościach, wątpliwościach i niepewnościach, nadziejach i obawach odnośnie społeczeństwa. Dzięki tym wypowiedziom autorzy formułują ogólniejsze teorie na temat przekształceń zachodzących w...

Dzięki tym wypowiedziom autorzy formułują ogólniejsze teorie na temat przekształceń zachodzących w społeczeństwie na przestrzeni wieków i przedstawiają współczesny obraz społeczności amerykańskiej. Mamy nadzieję, że dzięki tej książce będzie można rozpocząć dyskurs na podobny temat w Polsce.

Diagnozy i oceny zawarte w książce napisanej przez zespół amerykańskich naukowców z perspektywy czasu zyskały na znaczeniu, a książka jest dzisiaj równie aktualna, jeśli nie bardziej niż w momencie jej wydania (1985). Wydanie obecne, nowe i zmienione, zawiera także nowy wstęp Autorów, umieszczający książkę w centrum dzisiejszej, intensywnej debaty o kondycji i przyszłości Amerykanów.

mantono | 2016-02-21
Przeczytana: luty 2016

Anglosaski warsztat humanistyki zwykł dostarczać dodatkowych emocji przy lekturze. Każda percepcja ma jednak swoje granice. Kres znoju przypadł w połowie pozycji, zadowalając się skromną ilością ciekawych spostrzeżeń. Uff. Prócz szczerych chęci należy być wyposażonym w nadtlenek entuzjazmu /najlepiej z prawdziwych Entów/.Rzecz w sam raz dla fanów Grażyny Dobroń. Pozdrawiam

Beata | 2016-11-19
GodTuitam | 2016-07-05