Miłość, wojna, rewolucja. Szkice na czas kryzysu.

Wydawnictwo: W.A.B.
polityka, społeczeństwo
Hanna

"Według Edwina Bendyka świat jest niebezpieczny i nieprzewidywalny jak nigdy wcześniej. A katastrofa, do jakiej może dojść, będzie największą w dziejach. Czy zatem świat musi pogrążyć się w chaosie? Jak wysoką cenę będzie trzeba zapłacić za nowy ład i porządek? Ile i co trzeba będzie poświęcić? Edwin Bendyk wie, że aby zrozumieć świat, w którym żyjemy oraz żeby zacząć budować lepszą i...

Edwin Bendyk wie, że aby zrozumieć świat, w którym żyjemy oraz żeby zacząć budować lepszą i bezpieczniejszą przyszłość, nie można nie brać pod uwagę ważnych wydarzeń historycznych, politycznych i kulturowych jakie miały miejsce na przestrzeni ostatnich wieków - to one ukształtowały dzisiejszą rzeczywistość. Autor snując rozważania nad losem świata i zmianami cywilizacyjnymi, jakie zaszły w społeczeństwie, zabiera nas zarówno do powojennej Warszawy, jak i współczesnych Chin, opisuje wojnę trojańską i I wojnę światową, Auschwitz i Disneyland. Zastanawia się nad postępem cywilizacyjnym i wpływem technologii na życie społeczne. Przedstawia zmiany, jakie zaszły w mentalności ludzkiej: coś, co kiedyś było nie do pomyślenia, dziś staje się normą. To napisana z wielką pasją i zaangażowaniem rozprawa, w której autor jawi się nam jako obywatel świata. Konfrontuje przeszłość z teraźniejszością w walce o lepszą przyszłość." Źródło: Merlin.pl

źródło okładki: materiały wydawnictwa

gorzka | 2011-10-28
Przeczytana: październik 2011

Świetna lektura, w której E. Bendyk analizuje procesy zachodzące w kapitalizmie, gospodarce rynkowej i komunikacji społecznej. Wg autora stoimy u progu istotnych przemian cywilizacyjnych, od których zależy czy ludzie wybiorą przyszłość opartą na dialogu, rozmowie i kreatywnej partycypacji wyzwalających ogromny potencjał mogący zmienić rzeczywistość społeczną na bardziej znośną dla ludzi i jej niemych aktorów (natura, zwierzęta), czy może raczej totalnie i do końca utowarowimy własne człowieczeństwo pozwalając na zawłaszczenie każdej cząstki życia rynkom i kapitalizmowi? Z lektury czytelnik wyniesie przyzwoitą wiedzę i porządnie zaopatrzoną bibliografię (jeśli problem zainteresuje go głębiej) i mnóstwo kwestii do przemyślenia.Gorąco polecam wszystkim.

Hanna | 2010-09-06
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 września 2010

Dogłębna, poparta wieloma teoriami, lekturami i przemyśleniami analiza genezy, przebiegu i konsekwencji jakie zachodzą we współczesnej kulturze. Lektura wymagająca kompetencji, uwagi i zaangażowania, rewanżująca się jednakże ogromnym polem do przemyśleń. Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym analizą kulturoznawczą współczesnej cywilizacji.

gozder91 | 2015-07-12
Przeczytana: 01 lipca 2015