Jak grom z nieba

Wydawnictwo: Książnica
Lightning
romans, literatura obyczajowa,
Poetyka

Alexandra Parker, wzięty adwokat, nie bez trudu godzi karierę zawodową z obowiązkami żony i matki trzyletniej córeczki. Mimo to jest wdzięczna losowi za to, czym ją obdarzył. Samuel Parker, jeden z najlepszych nowojorskich finansistów, jest dumny z wieloletniego związku z Alexandrą i ze swojej wieloletniej kariery. Dla obojga ogromnym ciosem jest wieść o chorobie Alexandry. Pomocną dłoń wyciąga do niej inny mężczyzna.

zosia_bm | 2014-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2014

Czytałam i momentami bardzo się irytowałam. Książka o potędze miłości, strachu, zdradzie, trudnej szkole wybaczania. Bohaterka silna, dobry człowiek, budząca podziw. Mąż ile dal dobrego przez pierwsze kilkanaście lat małżeństwa, tyle wniósł niszczącej siły i zła w ostatnim roku. Koniec książki zdecydowanie mnie nie zadowolił, choć jest przykładem, że małżeństwo to wielki kompromis. Tylko czemu takim kosztem. Pasowałoby tu powiedzenie "takie jest życie".

Maka | 2018-05-23
Przeczytana: maj 2018

Książka bardzo ciekawa nie potrafiłam się od niej oderwać. Niestety w trakcie czytania tak współczulam bohaterce jej beznadziejnego męża, ze nie potrafiłam zatrzymać emocji. Niestety tacy ludzie sa na tym świecie i naprawdę nie wiem dlaczego bohaterka wybrala na koncu taki los. W małżeństwie różne rzeczy się zdarzają ale naprawdę niektóre z.nich nigdy nie powinny być wybaczone.

betina360 | 2013-04-12
Na półkach: Przeczytane, 2013, Steel
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Piekna opowiesc o sile malzenskiej milosci ktora pokonuje wiele niemilych przeszkod po drodze.Tutaj potwierdzaja sie piekne slowa przysiegi malzenskiej na dobre i zle w zdrowiu i chorobie choc wlasnie ciezka choroba powoduje iz ludzie ktorzy sie kochaja moga sie tez zagubic bo to nie jest latwe.Nie jest latwo patrzec na zniszczenia jakie w kochanej osobie powoduje powazna choroba ktora jest rak.

I znów mnie pani Steel zaskoczyła! Pozytywnie.
Powieść "Jak grom z nieba" to przejmująca historia miłosna, pełna wzlotów, upadków, cierpienia, ale i nadziei na szczęśliwe zakończenie.

Sandra | 2013-07-18

Książka świetna, wciągająca od samego początku. Jest to moja pierwsza książka tej autorki, ale na pewno sięgnę po kolejne. Wprost trudno było się od niej oderwać. Tylko końcówka mnie trochę zawiodła, spodziewałam się, a raczej miałam nadzieję na inny finał, ale i tak jak dla mnie świetna. Gorąco polecam !

CORO | 2014-02-28
Przeczytana: 31 stycznia 2010

Jedna z najlepszych książek D.Steel.Historia kobiety chorej na raka piersi.Szczęśliwe życie zamienia się w koszmar. Dotychczas wspaniały i czuły mąż- zawiódł, zamiast wspierać i troszczyć się o chorą żonę. Jest to historia o walce z chorobą,wybaczaniu i sile miłości. Bohaterka książki odnajduje wiarę i sens życia. Jej szlachetność i mądrość to klucz do szczęścia.Bardzo wzruszająca lektura.

Catreena | 2014-03-17

To była moja pierwsza książka tej autorki, wybrałam ją trochę "w ciemno", ale nie zawiodłam się. Opowieść jest wciągająca i nie pozwala się oderwać, ale przede wszystkim piękna. Zawsze, gdy czytam takie historie, niezależnie czy są one prawdą czy fikcją, mogą się przecież przydarzyć każdemu, uświadamiam sobie jak ważna jest walka do samego końca - o drugiego człowieka, jego miłość, przetrwanie, swoje własne życie... I powtarzam sobie, że nigdy nie wolno wątpić i się poddawać :)

DivaAnee | 2013-03-11
Na półkach: Przeczytane, E book

Bardzo mądra książka o cierpieniu, ludziach, zachowaniach, głupocie, i wyborach...
Główna bohaterka jest osobą niewątpliwie zasługującą na podziw i szacunek, z kolei jej mąż to żałosna namiastka faceta...
Koniec osobiście bym zmieniła, mimo to pozycja zdecydowanie warta uwagi.
Chylę czoła przed autorką.

Rose92 | 2013-10-19
Przeczytana: 19 października 2013

Książka zrobiła na mnie wrażenie. Podczas czytania, współczułam głównej bohaterce, byłam zła na jej męża, który zawiódł swoją żonę w najtrudniejszym dla niej etapie w życiu. Bardzo dobry dramat, który polecam każdemu. Spodziewałam się innego końca, jednak nie jestem rozczarowana.

Dominique | 2015-03-18
Przeczytana: 18 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałam się zwykłego romansu, tymczasem jest to dramat... Dramat kobiety, która dowiaduje się, że ma raka, której wali się na głowę cały świat, i gdy potrzebuje wsparcia rodziny, wsparcia męża, jej "cudowny" mąż odwraca się od niej plecami. Chociaż żeby tylko! Dochodzi do tego, że obwinia ją o to, że w ogóle raczyła zachorować, no bo przecież jak mogła?! Alexandra, mimo że są to dla niej bardzo trudne chwile, stara się nie poddawać. Wiadomo, że na początku się załamała, ale zawsze starała się być silna. W końcu miała córkę i męża... Taaak, swojego kochanego męża. Przeszła zabieg usunięcia jednej piersi, następnie czekała ją chemioterapia, bała się, jak nigdy. A co na to jej kochany Sam? Zamiast ją wspierać, pomagać w ciężkich chwilach, w opiece nad córką, zaczyna ją obrażać, obwiniać, że użala się nad sobą, że robi to wszystko specjalnie... Dochodzi do tego, że zaczyna ją nienawidzić, momentami nie może na nią patrzeć, nie potrafi jej dotknąć. Alexandra zmaga się ze wszystkim...