83-7255-103-0
Modelowanie, rzeczywistości
popularnonaukowa
dona

Jak działa automat komórkowy? Czy można symulować proces tworzenia się płatka śniegu? Którą wybrać strategię, by wygrać teleturniej? Jak skonstruować fraktal i czy chaos może być deterministyczny? Czy maszyna Turinga działa? Co to są sieci neuronowe? To tylko niektóre fascynujące zagadnienia, jakie w tej książce są omawiane. Dzięki Modelowaniu rzeczywistości lepiej zrozumiemy sposób, w jaki uczeni próbują opisywać świat, nie tylko fizyczny, ale także biologiczny czy nawet świat zachowań społecznych.

mijam | 2013-05-31
pabloangello | 2013-05-30