A theoryfor everything
83-7180-703-1
Teoria
popularnonaukowa
dona

Zbiór esejów jednego z najwybitniejszych współczesnych popularyzatorów nauki, amerykańskiego fizyka Jeremy'ego Bernsteina, profesora Uniwersytetu Rockefellera w Nowym Jorku, współpracownika takich czasopism jak "The New York Review of Books", "Scientific American" czy "The New York Yorker".Literatura dla każdego, kto szuka błyskotliwych, inteligentnych, dobrze napisanych opowieści o nauce i tworzących ją ludziach.

Matias Szostak | 2016-05-08
Na półkach: Przeczytane, Science
Przeczytana: 01 maja 2016

Świetne eseje, głównie o bohaterach rewolucji naukowej.

agatka_the_witch | 2011-06-09
Przeczytana: 25 maja 2011

Bardzo fajnie napisane eseje biograficzne. Latwo sie czyta, z jednej strony jako anegdoty a z drugiej jako wytlumaczenia odnosnie powstania roznych teorii naukowych. Druga czesc ksiazki - Leptony - zawiera troche inny, dosyc zaskakujacy typ literatury, ale jesli komus to mniej pasuje to mysle ze bedzie usatysfakcjonowany nawet tylko po lekturze czesci pierwszej (zajmujacej objetosciowo wiekszosc ksiazki)

Tatsunoko | 2016-10-28
Katherine | 2015-02-13