Martwy jak zimny trup

Tłumaczenie: Ewa Wojtczak
Cykl: Sookie Stackhouse (tom 5)
Wydawnictwo: Mag
Dead as a Doornail
978-83-7480-182-9
katnap

Sookie Stackhouse poznała już wiele istot nadnaturalnych, nigdy jednak nie znalazła się tak blisko magii jak teraz. Jej brat, Jason, który w wyniku ugryzienia został zmiennokształtnym, po raz pierwszy przemienia się w pumę. Wkrótce zaczynają się kolejne problemy, ponieważ w okolicy zaczyna grasować snajper, zabijający zmiennokształtnych. Sookie ma czas do następnej pełni księżyca, by odkryć tożsamość snajpera... Chyba że zabójca dopadnie ją pierwszy...

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Paulina | 2019-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2019

Z każdym tomem dalej akcja się rozkręca. Jason zmienia się w pumę. Ktoś strzela do zmiennokształtnych. No i Quinn... Kim jest? Co się będzie działo dalej? Polecam serię tych książek!

matkawsieci | 2019-01-28
Przeczytana: listopad 2018

Wiecie, co? Jak tak się zastanawiam nad tym, co do tej pory było w serii z wampirami i o tym, co jeszcze szykuje dla mnie Charlaine Harris w kolejnych tomach, to mam wrażenie, że Sookie to taki James Bond w spódnicy. Jak na razie w każdej części dziewczyna dostaje po dupie, ale zawsze też jakoś poskłada się do kupy i idzie dalej. Do tego stado facetów zabiega o jej względy. Niestety mam wrażenie, że kolejne części będą działały w podobnym schemacie: jest problem, Sookie leci na pomoc, dostaje po dupie, podnosi się, poprawia koronę i leci dalej zbawiać świat. W między czasie jeszcze mały romansik, trochę seksu i no cóż tyle.
Po więcej zapraszam na bloga :)

Cezar Kolcz | 2019-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2019

Poprzedni tom przy tym to jak... nawet trudno porównać.
Sookie, główna bohaterka serii rzuca się na wszystkich facetów, całuje wszystkich i ma ochotę na każdego z osobna. Tu cierpi z powodu utraty jednego, tutaj myśli o kolejnym, aby za 3 minuty skoczyć na kolejnego.
Wątek snajpera - rozwiązany tak jakby na siłę, bez dochodzenia czy też śledztwa, bez jakiegoś zamysłu.
Już nie wspomnę o trzymaniu wampira przez kilku mężczyzn - gdzie jak wiadomo mają oni o wiele więcej siły.
Czy polecam? Trudno powiedzieć komu - jak dla mnie tego tomu mogłoby nie być, nic kompletnie nie wnosi do serii. Przepraszam wnosi - nową postać do romansu...

Romantyczka | 2019-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2019

Kolejna część o ponetnej blond kelnerce telepatce.

Cóż, mogę powiedzieć mnie jakoś tak seria naprawdę przypadła do gustu . Są wątki kryminalne i morderstwa ,a ja nigdy aż tak za tym nie przepadłam ,a tutaj tak lekko mi się czyta ,ze wręcz to wszystko chlone.

Najbardziej chyba podobał mi się oczywiście Eric. Jest boski . Cała ta intryga kto chciał zabić Sookie ciekawa ,akurat ze on na tym stoi bym nie zgadla
...
Wątek z Tara i Mickeyem tez ciekawy, szkoda mi było tej biednej kobiety.

Jednak w tej części strasznie wkurzala mnie Sookie. Lubię ją, jest pogodna i ma dobre serce ,pomimo odrzucenia przez społeczeństwo i pogardę jaka niektórzy jej okazują.

W tej części pomimo braku seksu,wychodzi na jaw puszczalska natura bohaterki i jej niezdecydowanie.

Dalej jest zazdrosna o Billa ,to jednak zrozumiałe, w końcu był jej pierwsza miłością i kochankiem i brakuje go jej . Wspomina wspaniały czas spędzony z Ericiem i dalej czuje do niego pożądanie, ale nie chce z nim być po tym...

DB_Foryś | 2019-01-03

Świetna historia o barmance żyjącej w świecie wampirów, zmiennokształtnych czy różnych "łaków". Do przeczytania zachęcił mnie oczywiście serial "Czyta Krew" i wsiąkłam na tyle, że przeczytałam wszystkie części :)
Polecam!

Divena | 2018-01-14

Fantastyka z wątkiem detektywistycznym dobrze współgra, na co dowodem jest ta książka, szybko ją przeczytałam, a zakończenie mnie nie rozczarowało, polecam.

Milka555 | 2017-01-30

Niespodziwanie dobra, zwłaszcza w porównaniu z poprzednimi częściami! Żwawsza akcja, zdecydowanie mmiej "drogopamiętniczkowych" wtrętów.

arrow18 | 2016-07-25
Przeczytana: 24 lipca 2016

Kolejny tom przygód Sooki za mną. Po raz kolejny biedna Sookie zostaje w coś wplątana i znowu ktoś chce ją zabić (swoją drogą ja na jej miejscu już chyba zaczęłabym się przyzwyczajać do tego , że za jakiś czas znowu komuś odbije palma i będzie chciał mnie załatwić ) . I tym razem nie jest to wyłącznie wina nieumarłych. Książkę czyta się szybko , kilka zdarzeń mnie zaskoczyło. Ogólnie polecam cały cykl o przygodach Sookie – która jest naprawdę spoko dziewczyną 
PS.Jestem właśnie w trakcie czytania kolejnej części i bardzo , ale to naprawdę bardzo ciekawi mnie kiedy dadzą Sookie spokój z tą przeklętą Debbie. To już trzecia książka gdzie ta przeklęta suka wlecze się i nie daje Sookie spokoju nawet po śmierci…

Alip | 2016-04-19
Przeczytana: 15 kwietnia 2016

Cudowna!

WisemantheWise | 2016-03-13
Przeczytana: 12 marca 2016

Życie w Bon Temps toczy się nadal, nadnaturalni nadal przemykają wśród ludzi, ktoś strzela do zmiennokształtnych a Sookie znów zostaje wplątana w nie swoją intrygę. W sumie niewiele nowego i oryginalnego wnosi ta część, a akcja skupia się bardziej na wilkołakach niż wampirach.
Zastanawia mnie też a nawet martwi niepokojąca zmiana osobowości i poglądów Sookie, która z wyciszonej i skromnej dziewczyny z prowincji staje się coraz bardziej wyzwolona i bezpośrednia szczególnie w kwestiach łóżkowych. Bo każde jej spotkanie z jakimś osobnikiem płci męskiej prowadzi do fantazji erotycznych a nierzadko też ich urzeczywistnianiem. Ot to robi z człowiekiem zakazana substancja :D