Agata

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Seria z serduszkiem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Hamal Books
Agata

Powieść młodzieżowa Janiny Zającówny po raz pierwszy wydana w 1985 roku.

Xymena | 2011-01-07
Przeczytana: 2006 rok

Szczerze zaskoczyła mnie treść tej książki, dosyć ciężko się czytało, mimo że sięgnęłam po nią w wieku 26 lat; dla młodzieży może być zbyt ciężka.

Nastoletnia femme fatale - tyle mogłabym powiedzieć o Agacie. Pisarka próbuje chyba uświadomić czytelnikom, że charakter i osobowość takich kobiet rozwija się od wczesnych lat młodości (a może i dzieciństwa), a mężczyźni lecą do nich, jak ćmy do ognia.

Od pierwszych zdań książki pałałam do Agaty jawną niechęcią, ale to raczej nieuniknione. Nie umiałabym polecić tej książki żadnej konkretnej grupie czytelniczej, chyba że psychologom.

Agata | 2010-07-29
Przeczytana: 1995 rok

Nie pamiętam historii, ale doskonale pamiętam trud, jaki włożyłam w przeczytanie "Agaty". Ta książka jako powieść młodzieżowa byłaby prawdopodobnie w porządku, gdyby nie narracja w drugiej osobie!

mellaga | 2016-11-25
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane