Powiem Ci, jak Cię kocham. Niezwykłe historie zwykłych ludzi

Wydawnictwo: Pascal
Shabby

Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona? Czy jeśli ludzie się kochają, to zawsze tracą znaczenie wszystkie między nimi różnice? Jaką rolę odgrywają wartości, które nam wpajano, w szukaniu partnera i postrzeganiu związku? „Powiem Ci jak Cię kocham” to zbiór wartkich opowiadań, spisanych żywym językiem. Swoje historie przedstawiają ludzie w różnym wieku, różnych wyznań, różnych preferencji...

Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona?
„Powiem Ci jak Cię kocham” to zbiór wartkich opowiadań, spisanych żywym językiem. Swoje historie przedstawiają ludzie w różnym wieku, różnych wyznań, różnych preferencji i oczekiwań – o różnych doświadczeniach. W tej antologii znajdziesz opisy z zakończeniem szczęśliwym, ale również przypadki dramatyczne. Czasem całkiem nieprawdopodobne – a czasem być może podobne do Twoich.

Agnieszka Biernat | 2013-08-08

Uwielbiam tę książkę! Gdy tylko zobaczyłam ją w księgarni wiedziałam , że podbije moje serce. Powiem Ci jak Cie kocham to zbiór krótkich opowiadań- wywiadów z ludźmi zamieszkującymi Stany Zjednoczone. Są w różnym wieku, mają różny status materialny i społeczny, a to co ich łączy to słowo miłość. Każde z nich chciało się zakochać, przeżyć najpiękniejsze chwile swojego życia przy tym jedynym czy jedynej. Niektóre z nich są smutne a inne wesołe, słodkie i wzruszające, zabawne, szalone, irytujące i niesamowite.
“Czy na pewno prawdziwa miłość wszystko pokona? Czy jeśli ludzie się kochają, to zawsze tracą znaczenie wszystkie między nimi różnice? Jaką rolę odgrywają wartości, które nam wpajano, w szukaniu partnera i postrzeganiu związku?”

Książkę otwiera historia pięciolatki. Zakochana w Luke przeżywa ogromne rozczarowanie gdy okazuje się , że chłopiec ją okłamał. ” On mnie okłamał. Powiedział, że może wstrzymać oddech na trzy dni trzy noce. Ale tego nie zrobił”…

W pamięci...

Emilia | 2015-02-10
Przeczytana: 2013 rok

Książka nie należy do zbioru ambitnych poradników z zakresu "Jak uratować swój związek", bo .... nie jest ani ambitna ani to poradnik. Zbiór opowiastek o perypetiach miłosnych różnych osób, które czasem pozwolą uwierzyć w miłość prawdziwą i przenoszącą góry a z drugiej strony ukażą swoje dość rzeczywiste i ponure oblicze.
Historyjek mamy około 30, podzielonych ze względu na długość stażu, tak więc przeczytamy tam zarówno o kulisach związku który trwał miesiąc a także o tym, który przetrwał 60 lat. Plusem jest to, że autor opowiada nam o rzeczywistych osobach, wkracza w ich życie prywatne i ukazuje nam je czasem z najdrobniejszymi szczegółami, dzięki czemu rośnie w nas świadomość, że te historie zdarzyły się naprawdę.

Do poczytania w przerwie między reklamami - niestety nic więcej...

Justyna | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Zaintrygowana opisem książki kupiłam ją sobie. Jednak jest to jedna z kolejnych beznadziejnych poradników-opowiastek. Nic ciekawego. Nie polecam. Jestem rozczarowana.

Shabby | 2010-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2010

Różne historie o miłości, zupełnie innych ludzi, każdy na swój sposób wyjaśnia - czym dla niego jest miłość. Warto przeczytać.

przygodka | 2010-12-22

Miłosć i jej różne oblicza... jak w życiu bywa - nie bajkach.
Polecam

Angeee | 2016-12-04