Władczynie

Tłumaczenie: Barbara Lulińska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Miłość Rządzi Światem". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Bellona
Frauen, die Geschichte machten
83-11-08808-X
Sunniva

Historia zna tysiące nazwisk mężczyzn stojących u steru władzy. Udział władczyń jest w porównaniu z nimi znikomy. Oto bohaterki tej książki: Elżbieta I, Krystyna Szwedzka, Katarzyna II, Maria Teresa, Wiktoria, Indira Gandhi - kobiety, które tworzyły historię... Czy to rzeczywiście one reżyserowały scenę historyczną i zarazem grały na niej rolę pierwszoplanową? Jak udawało się im połączyć rolę...

Czy to rzeczywiście one reżyserowały scenę historyczną i zarazem grały na niej rolę pierwszoplanową? Jak udawało się im połączyć rolę władczyni z rolą żony, matki czy samotnej virago? Kim były te niezwykłe kobiety? Dlaczego właśnie one stały się wybrankami losu?

Czytelnik zebranych tu życiorysów dowie się, jakim ograniczeniom podlegały kobiety, które często swym narodom wydawały się władczyniami życia i śmierci.
(z okładki)

maruda | 2016-05-07