Etyczny problem samobójstwa

Wydawnictwo: Petrus
978-83-927267-1-5
emm

Poruszane tematy: samobójstwo w historii ludzkości i w rozwoju nauki, samobójstwo w socjologii i psychologii, samobójstwo a etyka, czy samobójca posiada zdolność myślenia?, strajk głodowy a samobójstwo, ofiara z życia i samobójstwo z poświęcenia, eutanazja. (...). Ożywione dyskusje w mediach, parlamencie, szkole, salach uniwersyteckich czy spotkaniach towarzyskich świadczą, że odwieczny spór filozofii moralności na temat samobójstwa nie stracił na aktualności, a zalegalizowanie eutanazji w kilku państwach dowodzi wciąż aktualności tematu i potrzebie jego opracowania (dr Paweł Piotrowski).

IndygoChild | 2016-01-07
Daria | 2016-01-01