Cenni w oczach Boga

Tłumaczenie: Bernard Białecki
Wydawnictwo: WAM
Kostbar in seinen Augen. Neue Suche nach Gott.
83-7097-099-0
religia
Margot

Niektórzy ludzie zwracają się do wschodnich mistrzów mądrości i swoją nadzieję pokładają we wschodniej sztuce medytacji, tamtejszych doświadczeniach i praktykach. Ci nowi "podróżnicy na Wschód" niczego już się nie spodziewają po duchowym doświadczeniu chrześcijan. W sytuacji, gdy chrześcijaństwo, jakby o sobie zapomniało - bo "zna" Boga i Jego przykazania jedynie ze słyszenia - każdy chrześcijanin powinien szukać duchowych przywódców, którzy mogą sprawić, że Biblia znowu do nas przemówi. Takim duchowym mistrzem jest właśnie autor książki, belgijski kapłan, jezuita, który słowu życia potrafi nadać nowe brzmienie i nową treść.

Maria | 2014-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2014