Kamienie zodiakalne

Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Kamienie zodiakalne
83-89076-19-5
Daniel

Tajemnicze siły planet, ich wzajemnych układów, związki z bóstwami greckimi i asyryjskimi magami zawsze fascynowały miłośników spraw niezwykłych i magicznych. Od najdawniejszych czasów ludzie wierzyli w szczególny wpływ ciał niebieskich na losy jednostek i całych społeczeństw. Potęga planet prowadziła władców i zwykłych ludzi ku zwycięstwom lub klęskom. Pośrednikami wpływu ciał kosmicznych na ludzi są klejnoty - piękne, tajemnicze, czasami groźne i niebezpieczne. Diamenty i rubiny, szmaragdy i szafiry, bursztyny i agaty towarzyszą człowiekowi od tysięcy lat. Warto poznać ich tajemnicy, nauczyć się ich dziwnej mocy.

Nightingale | 2012-08-29
Przeczytana: 28 sierpnia 2012

"Kamienie Zodiakalne" to jedna z ciekawszych pozycji, po które ostatnio sięgnęłam. Jest to książka dobra zarówno dla laików jak i osób nieco obeznanych z tematem. Autorki dokładnie opisują pochodzenie kamieni, ich skład, właściwości oraz to czym można, lub raczej nie można ich zastąpić. Całość dopełniają ilustracje :)
Jedynym minusem książki były, hm.... zdarzające się zapętlenia? W jednej chwili do znaku zodiaku przypisywane są określone cechy, a w następnej inne, całkowicie przeczące poprzednio opisywanym. Np. Wojowniczy skorpion indywidualista jest bardzo ugodowy pracując w grupie (do czego oczywiście świetnie się nadaje). Mimo to z książką warto się zapoznać.

Beata | 2015-12-28
Mateusz | 2014-11-19