Ilustrowany poczet królów i książąt polskich

Wydawnictwo: ADAMUS
historyczna

znakomite, wspaniale ilustrowane, albumowe kompendium wiedzy na temat wszystkich królów i książąt władających Polską, a także ważniejszych książąt Małopolski, śląska i Mazowsza. Wydanie złożone z 48 rozdziałów poświęconych władcom należącym do poszczególnych dynastii a od Piastów poprzez Przemyślidów, Andegawenów, Jagiellonów aż po królów elekcyjnych. Całą historię zamykają rozdziały poświęcone ro

Roman Dłużniewski | 2016-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2016

Trudno taką książkę recenzować. Mnie zachwyciła. Trzeba ją po prostu posiadać i do niej zaglądać.

Jedna z najlepszych książek historycznych z jaką dane mi było się spotkać.
W przeciwieństwie do nauki w szkole - tutaj wszyscy królowie opisani są chronologicznie, dzięki czemu W KOŃCU mogłam uporządkować sobie jak to na przestrzeni wieków wyglądało.

Montes | 2015-01-01
Paulina | 2014-07-03