Czarny kot nocą

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
978-83-60336-09-0
Poetyka

Artur Cieślar w tej - w dużej mierze autobiograficznej - książce zabiera nas w podróż po buddyjskich enklawach Francji, Polski, Indii, w jakiś sposób przywołując na myśl wędrówki dharmy opisywane przez amerykańskich beatników. Ich dekadencki romantyzm zastąpiła uniwersalna wrażliwość i swojski kontekst kulturowy, czytelne dla każdego z nas. Dlatego czyta się te wyznania z taką uwagą, nierzadko wzruszeniem.

[Rosner & Wspólnicy, 2006]

Ewik | 2013-03-25

Piękna książka o poszukiwaniu swojej ścieżki, pogłębianiu duchowości, pokonywaniu ego, przyglądaniu się swojemu lękowi i temu, co skrywane głęboko. O pozbywaniu się iluzji wobec siebie i innych. Książka napisana bardzo ciepło, wręcz intymnie,bardzo szczera. Ma się wrażenie jakby czytało się z samego serca autora.

Serenite | 2012-02-23

Zainteresowala mnie okladka, tytuł również. A tu co?? Nic...i nic i nic. ksiązka jest powiedzmy bezfabułowa, monotonna, człowiek nie wie czy ją skończyć dla zasady czy jest to tylko zmarnowany czas. I powiem szczerze- dawno sie tak nie wynudzilam.

Magda | 2017-09-15
Złośliwy | 2016-05-17