Paulo Coelho - duchowy mistrz czy fałszywy prorok?

Wydawnictwo: POLWEN
8389862050
Paulo Coelho

Czy Coelho jest "Świętym Pawłem naszych czasów", który porzuciwszy libertynizm i satanizm, poświęcił się apostołowaniu prawdziwie katolickiej mistyki? Czy dusze milionów gorliwych czytelników jego książek są karmione zdrowym duchowym pokarmem, który może pomóc im odnaleźć autentyczny spokój i radość w chaosie współczesnego świata?

Paulina | 2010-10-21
Przeczytana: 21 października 2010

Przeczytałam wszystkie książki Paula Coelho. Przeczytałam również jego biografię. Kiedyś myślałam, że jest dla mnie świetnym pisarzem; w tak prosty sposób opisuje uczucia i emocje. Wciąż nakłania nas do szukania "Własnej Legendy", sensu życia. I kiedy czytałam jego książki nie mogąc się doczekać kolejnych, zrozumiałam, że nie może być on takim idealnym pisarzem. Że musi być coś nie tak, coś "więcej" poza pięknymi frazesami i aforyzmami, które za każdym razem spisywałam. Trafiłam na biografię. Przestraszyłam się, bo zrozumiałam, że swoimi książkami zahipnotyzował miliony czytelników (mnie również). Stworzył swoją własną religię, która ma na celu zrównanie człowieka z Bogiem.

Niedawno trafiłam na publikację M. Salwowskiego. Nie żałuję, że ją przeczytałam. Tak jak nie żałuję, że przeczytałam biografię P. Coelho pt "Czarodziej", bo to ona pierwsza obudziła moje wątpliwości. Książka Salwowskiego całkowicie otworzyła mi oczy i pokazała w jak wielkim byłam błędzie co do pisarza i jego...

Grzegorz | 2011-04-25
Przeczytana: 2010 rok

Zachwyty nad książkami Coelho nie ustają. Moim jednak zdaniem pisze coraz słabiej. Każda kolejna książka zawiera w sobie coraz mniej i mniej myśli. Dla równowagi umieszczam właśnie tą książeczkę. Spotkałem się z drwiną, kiedy próbowałem rozmawiać o niej, ale myślę, że warto samemu zdecydować ile w niej racji.
Chyba muszę na nią nową półkę stworzyć.

lukasz471 | 2016-07-10

"Dopóki sikasz na żółto, jesteś zwycięzcą ścieżki zdrowia"- Paulo Coelho.
Coelho to mistrz aforyzmów dla gimnazjalistów i nierozgarniętych dorosłych. Dopóty kogoś kręcą jego teksty, dopóki nie jest dorosły intelektualnie i światopoglądowo. To moje zdanie. Zaznaczam, żeby mnie nie zbiły słownie wyznawcy jego sekty.

grazynagz | 2016-11-26
Przeczytana: listopad 2016

Przeczytałam kilka książek tego autora. Niektóre pozycje są lepsze, inne gorsze.
Tą serdecznie polecam!

Creatos Stojewski | 2014-03-01

Ciekawe bardzo, polecam ! :)

Tomii Tomii | 2012-10-31
Przeczytana: 05 lutego 2010