Krótko mówiąc

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Książki, które Pomagają Żyć". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Jacek Santorski & Co
83-88875-64-7
wysokie obcasy, esej

Wybrane felietony drukowane w "Wysokich Obcasach", dodatku do "Gazety Wyborczej". O cywilizacyjnym pośpiechu, dojrzewaniu, hedonizmie, lęku, manipulacjach, macierzyństwie, miłości...

Natalia | 2015-03-05
Przeczytana: 05 marca 2015

Mimo rażąco widocznej potrzeby, niewielu ludzi korzysta z pomocy psychoterapeutów i psychologów, a jeszcze mniej się do tego przyznaje. Presja pod jaką żyjemy niejednokrotnie skłania nas do impulsywnych wyborów. Próbujemy dostosować się do z góry przyjętych standardów, robimy coś, bo "tak wypada" lub "wszyscy tak robią", tudzież "bo ludzie będą gadać".

Dzięki przychylności Drzewa Babel miałam przyjemność poznać punkt widzenia psychoterapeuty Wojciecha Eichelbergera w zbiorze krótkich felietonów, jakie pojawiały się w dodatku do Gazety Wyborczej - "Wysokie Obcasy".
Pan Wojciech to autor książek i artykułów z dziedziny psychologii. Jego felietony i eseje można spotkać m.in. w „Zwierciadle”, „Twoim Stylu”, „Wysokich Obcasach”, „Charakterach”, „Polityce” i „Więzi”.

"Krótko mówiąc" to mała, poręczna książeczka z bardzo pouczającą zawartością. Zawiera szereg tematów, nad którymi warto się zatrzymać i zastanowić. Mimo, że składa się tylko z 185 stron, można wiele dobrego z niej...

NataliaKatarzyna | 2011-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2011

Będąc w bibliotece sięgnęłam po tą książkę tylko dlatego, że nazwisko Autora przykuło moją uwagę. O tym psychologu słyszałam dość sporo i to dobrych opinii, więc bez wahania sięgnęłam po tą pozycję.
"Krótko mówiąc" to zbiór tekstów, które ukazały się w Wysokich Obcasach i stanowią coś na kształt rozdziałów książki. Ta niepozorna publikacja sprawiła, że zrozumiałam kilka niuansów, które uwierały mnie jak niepozorny kamyk w bucie, którego trudno jest pozbyć. "Krótko mówiąc" to dla mnie kolejna cegiełka, która sprawia, że coraz bardziej rozumiem samą siebie i stanowi idealny element w budowaniu własnego obrazu.
Zatem polecam bardzo - tym bardziej, że jest ona możliwa do połknięcia w jedno popołudnie.

USCHE | 2015-07-07
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 07 lipca 2015

Książkę tworzą krótkie eseje dotyczące aktualnych problemów i tematów obecnych na co dzień w życiu. Eichelberger dokonuje w nich trafnej diagnozy więzi i zależności międzyludzkich, współczesnego społeczeństwa, nazywa zachodzące w nim procesy i ich konsekwencje po imieniu- każdy w nich uczestniczy, ale przez brak dystansu po prostu pewnych zjawisk się nie zauważa.
Zwięzłość jest w tym miejscu zdecydowaną zaletą.
Warto przeczytać, polecam

Baghera | 2016-10-09