Strażniczka Aniołów Mroku

Tłumaczenie: Joanna Nałęcz
Cykl: Madison Avery (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Early to Death, Early to Rise
serafin, Madison Avery
Sela9030

Zawieszona pomiędzy życiem a śmiercią bohaterka "Umarli czasu nie liczą" powraca jako strażniczka mrocznych aniołów Zabójcze anioły, które żyją pomiędzy śmiertelnikami pod postacią współczesnych nastolatków, w powieści pełnej nadprzyrodzonych tajemnic i nieśmiertelnych uczuć Marzenia siedemnastoletniej Madison Avery o tym, żeby być lubianą w nowej szkole, umarły wraz z nią. Po straszliwym...

Marzenia siedemnastoletniej Madison Avery o tym, żeby być lubianą w nowej szkole, umarły wraz z nią. Po straszliwym spotkaniu ze żniwiarzem ciemności Madison jest zawieszona pomiędzy światem żywych i umarłych. A teraz trafi w sam środek bitwy pomiędzy aniołami mroku i światła - pomiędzy przeznaczeniem i wolną wolą. Będzie musiała wykonać ryzykowne zadanie i zmierzyć się ze swoją nową mocą, która napawa ją przerażeniem…

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2010

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Daria | 2017-04-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017

Ciężko mi powiedzieć czy druga część jest lepsza od poprzedniej, czy nie. W sumie nie czuję szczególnej różnicy. Błędy właściwie te same: dość płytkie relacje między bohaterami, a dodatkowo dochodzą ciągłe nawiązania do pierwszej części (jakby autorka pisała ,,Strażniczkę...'' pod kątem osób, które nie czytały ,,Umarłych...''), co naprawdę chwilami irytuje. I ZNOWU ciągłe powtarzanie Madison, że ona nie musi jeść ani pić. W-I-E-M-Y.
Zmieniło mi się za to postrzeganie niektórych postaci:
Nakita - otrzymuje ode mnie tytuł najbardziej irytującej bohaterki tej części. Myślałam, że jest rozsądniejsza, ale okazała się bardziej lekkomyślna niż Madison o jakimś dziwnym rozchwianiu emocjonalnym. Nope nope.
Josh - był, bo był.
Paul - niby zastępca Rona, a zachowuje się jak buntujący nastolatek. Już pod koniec trochę mądrzeje, ale i tak...
Grace i Barnaba - nadal ich lubię jak wcześniej. A Barnaby nawet mi trochę szkoda.
Ron - a jego, o dziwo, właśnie polubiłam. Wykazał chyba najwięcej...

Nana | 2010-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2010

Właśnie skończyłam... W porównaniu z pierwszym tomem - zawiodłam się. Zbyt dużo wspomnień o wydarzeniach, które już miały miejsce w poprzednim tomie. Trochę zbyt podobna akcja do "Umarli czasu nie liczą", oprócz tego bardzo przewidywalna.
Pomimo wszystko dochodzi kilka nowych wątków, dość intrygujących... No w sumie ocienię na "dobra", bo taka jest: dobra na popołudnie, bez szczególnego wysilania mózgu;)

Linethin | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Lepsza niż poprzedniczka, ale tylko minimalnie... Madison pokazała w końcu więcej charakteru i nawet ją lubię, nie jest aż tak irytująca. Lubię też Nakitę i Grace (ta dwójka kradnie cały splendor). Nawet Barnaba się zrobił ciekawszy, ale co do Rona i reszty nie zmieniłam zdania.
Okey, w tej części coś się działo, ale i tak to było dość... płytkie. Nie mówiąc już o relacji Madison - Josh. Zero chemii, zero magii, zero iskrzenia. Jakby obydwoje mieli różne orientacje i tylko udawali parę.

To już więcej się dzieje między Nakitą i Barnabą, mimo, że dwójka ciągle i nieustannie chce się pozabijać.

Denerwuje mnie też ojciec Madison, nie wiem czemu.

Plusy też za postać Shoe i Paula - może coś z tego wyjdzie.

Cassandra | 2014-08-19
Przeczytana: 13 sierpnia 2014

"Strażniczka aniołów mroku" jest to bardzo dobra książka. Zdecydowanie mnie nie zawiodła. Choć jest mniej fascynująca od pierwszego tomu to bardzo, ale to bardzo mi się podobała.

Gorąco Polecam !

Lunatyczka | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Druga część jeszcze lepsza od poprzedniej, nie wiem czemu opinie są tak słabe...

Chihiro | 2012-08-07
Przeczytana: 2011 rok

Wiedziałam, że zrobiłam to nie po kolei, ale w bibliotece nie było pierwszej części, więc zabrałam się za ten tom, licząc na coś powiedzmy...hmm...ciekawego. Jeszcze nigdy się tak nie rozczarowałam. Co to za pomysł na fabułę - chodzi mi o wątek wirusa i w ogóle. To jakaś parodia? Nie doszłam nawet do rozwinięcia - szkoda mi było czasu na tę, pożal się Boże, książkę. Nieprzeczytaną resztę przekartkowałam. Nie mogłam się zmusić do dokładniejszego zapoznania się ze "Strażniczką aniołów mroku". Szmira (tłumacz - odradzam sięgania po tę pozycję).

Agniecha | 2011-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2011

Kim Harrison swoją przygodę z pisarstwem rozpoczęła w 2002 roku pisząc pod pseudonimem Dawn Cook. Historię o Madison Avery, dziewczynie zawieszonej między światem żywych i umarłych, Kim Harrison rozpoczęła już w antologii dla młodych ludzi „Bale maturalne z piekła”. To właśnie w tym zbiorze opowiadań Harrison uśmierciła Madison, kiedy to na swoim balu maturalnym spotkała Żniwiarza. Swoją opowieść kontynuuje w pierwszej części cyklu o Madison Avery o tytule „Umarli czasu nie liczą”, a rok później wydała kolejną powieść serii „Strażniczka aniołów mroku”.
Po tym jak Madison Avery doprowadziła do unicestwienia strażnika czasu ciemności o imieniu Kairos przejęła jego obowiązki. Tym samym wrogowie stali się jej przyjaciółmi, a przyjaciele wrogami. Madison woli się skupić na poszukiwaniu swojego ciała i powróceniu do normalności, a nie bawić się w łowczynię dusz. Ponadto swoimi poglądami nie przysparza sobie zwolenników wśród serafinów, gdyż żniwiarze ciemności powinni wierzyć w...

Karolina | 2017-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2017

"Madison Avery" to seria, której kolejny tom czytam po dłuższym czasie od przeczytania pierwszego, dlatego znów mało pamiętam z tego co się wydarzyło. Nastolatka stojąca na rozstaju pomiędzy życiem a śmiercią, pracuje teraz jako strażniczka ciemności, czyli zajmuje się tym czym zajmował się jej zabójca. Seria typu fantasy. Krótka, szybko się czyta. Miło, łatwo i przyjemnie.

alice | 2016-07-10

Mimo, że jedna historia była w tej książce dobrze opisana cała historia wydaje się odrobinę naciągana. Chyba nikt nie wierzy w bezgraniczną dobroć ludzi - nawet tych nie do końca żywych. Madison jest okropnie uparta i nie potrafi słuchać innych.

Lycoris | 2013-05-25
Przeczytana: 20 maja 2013

Pod względem czysto technicznym książka jest dużo lepsza od swojej poprzedniczki. Niestety, pani Harrison do dobrej pisarki jest daleko prawie tak bardzo, jak jej emo bohaterce do Strażniczki Czasu. Możliwe, że gdyby pani fioletowe włosy miała jeszcze jakieś inne przemyślenia poza "nie wierzę w przeznaczenie, albo zrobię to po mojemu, albo rzucam tą pracę" powtarzanym co jakieś dziesięć stron to czytałoby się całkiem nieźle.
Jeśli ktoś dobrze się bawił przy tomie pierwszym to może spokojnie sięgnąć po drugi. Jeśli nie, to nie ma co szukać gruszek na wierzbie.