Integracja europejska. Dostosowania w Polsce w dziedzinie po

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Ekonomiczne
8320815398
biznes, finanse

W związku z przystąpieniem do Unii Europejskiej Polskę czekają trudne procesy dostosowawcze. Autorki przeanalizowały dostosowania w zakresie wszystkich ekonomicznych polityk sektorowych (handlowej, rolnej, regionalnej, konkurencji, ochrony środowiska, energetycznej, technologicznej, transportowej, ochrony konsumenta, socjalnej, wobec małych i średnich przedsiębiorstw) zarówno w aspekcie prawnym, jak i w sferze realnej. Przy tym istotna jest dokonana ocena konsekwencji tych dostosowań dla polskiej gospodarki.