Camberwell Beauty

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Camberwell Beauty
83-7298-072-1
miłość, Londyn, humor, obyczajowe

Dla Anny, Chrisa, Jo, Nigela i innych mieszkańców Lark Grove - jednej z najsympatyczniejszych ulic leżącej w jednej z najpodlejszych dzielnic południowego Londynu - wydarzenia zderzają się ze sobą jak samochody na spowitej mgłą autostradzie. CAMBERWELL BEAUTY - zapraszamy. Wejdź, zamknij drzwi i rozkoszuj się zapachem kawy. Zupełnie jakby to było Kensington. "Jak wytłumaczyć mężowi, skąd się...

"Jak wytłumaczyć mężowi, skąd się wzięły te zadrapania na pupie? Och, kochanie, wybacz, ale musiałam usiąść na jeżu". To tylko jeden z przykładów niebezpieczeństw życia w mieście...

"Jenny Eclair to najbardziej szalona i złośliwa artystka komiczna w Wielkiej Brytanii" (Daily Mirror)

Kinga | 2013-12-28
Przeczytana: 09 września 2009

Po pierwsze, to nie jest powieść. To jest diatryba. Wszyscy w tej książce nienawidzą wszystkich i wszystkiego. Nawet narrator w trzeciej osobie zdaje się nienawidzić wszystkiego, co mu przyszło opisywać. To się czuje.

Lejtmotywem tej książki jest pierdzenie - nie tego się normalnie spodziewam po tzw. "literaturze kobiecej", ale cóż, żyjemy w dwudziestym pierwszym wieku.

Powód dla którego przeczytałam tę powieść to Camberwell - dzielnica w której spędziłam większość mojego londyńskiego życia i dopiero jakiś czas temu z żalem się wyprowadziłam. Nie ma chyba żadnej innej książki, która obrałaby sobie za miejsce akcji tę część Londynu. Camberwell jest praktycznie literacko nieobecne, w końcu to nie Notting Hill (swoją drogą jak byłam młodsza to myślałam, że to jest Nothing Hill i strasznie mi się ta nazwa podobała - Wzgórze Nic).

Niestety, nie czułam za wiele Camberwell w tej książce, oprócz tego, że bohaterowie od czasu do czas wsiadali do autobusu numer dwanaście. Za wiele...

Agnieszka Sztukiewicz | 2010-07-28
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane

Absolutnie rewelacyjna książka, BARDZO zabawna, z zaskakującym zakończeniem :) Genialny angielski humor w najlepszym wydaniu. POLECAM!!! :)

blossom | 2016-09-13
Przeczytana: sierpień 2007