Grzech aniołów

Wydawnictwo: Sonia Draga
6,27 (677 ocen i 93 opinie)
tłumaczenie
Dariusz Guzik
Der Sünde der Engel
978-83-7508-264-7
powieść niemiecka
Pigmejka

Inne wydania

Janet Beerbaum uczyniłaby wszystko dla swoich synów, Maximiliana i Maria, bliźniaków podobnych do siebie jak dwie krople wody. Ze względu na nich rezygnuje nawet z Andrew, swej wielkiej miłości, zostając przy niekochanym, nudnym mężu, po to tylko, by zapewnić chłopcom dostatnie, stabilne życie. I tak jednak nie zdoła zapobiec tragedii, która wstrząśnie życiem całej rodziny. Znakomicie napisana...

Znakomicie napisana książka, mistrzowsko stopniowane napięcie, zaskakujące zwroty akcji, niepowtarzalna atmosfera tajemnicy, wisząca w powietrzu tragedia i niesamowite zakończenie – kolejna, doskonała propozycja niemieckiej królowej kryminałów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

Pustułka
Katarzyna Berenika Miszczuk

6,08 (25 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2048)
książek: 2017
gwiazdka | 2015-04-06
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Po kilku niezbyt udanych powieściach Link trafiłam na „Grzech aniołów" i przeczytałam za jednym posiedzeniem. Faktycznie, książka nie jest najobszerniejsza, ale 300 stron ma. Przede wszystkim nie należy nastawiać się na sensację czy kryminał, bo powiedziałabym, że jest to obyczajówka z tajemnicą w tle. Całkiem niezła galeria postaci, każda w innych kolorach, do tego niezła kolekcja miłości rodzicielskiej, każda inna, każda w genezie mająca dobre chęci, a co z tego wynika, to już odsyłam do „Grzechu aniołów". Mnie tylko przeraża, co rodzic, robiąc wszystko dla swojego dziecka, może wyrządzić drugim, nawet innym swoim dzieciom.

Jeśli idzie o akcje i tajemnicę, przypuszczałam coś takiego gdzieś w połowie więc zaskoczona nie byłam zakończeniem, mimo to podczas lektury zaciekawienie mnie nie opuszczało. Dla mnie bardzo dobra powieść, fakt, inna niż znane mi już tytuły Link, ale jedna z tych lepszych i na pewno warta przeczytania.

denudatio_pulpae | 2015-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2015

Swoją przygodę z twórczością autorki zaczęłam bardziej od końca, ale z ciekawości postanowiłam zapoznać się z początkami. Niestety już "Wielbiciel" mnie trochę rozczarował, więc do "Grzechu aniołów" zabierałam się raczej z nastawieniem - przebrnijmy przez to, będzie z głowy. Może to wina tego podejścia, ale moje przeczucia się sprawdziły.

Czytając "Grzech aniołów" nie da się nie zauważyć pewnych charakterystycznych dla autorki zabiegów. Ja lubię takie obyczajowe tło dla historii kryminalnych, to jest plus również tego tytułu. Niestety, dalej jest już tylko gorzej - książka oryginalnością nie grzeszy, po kilkudziesięciu stronach można się domyślić o co chodzi i jak to się pewnie skończy. Myślę jednak, że to nie jest do końca tylko wina autorki i stworzonej przez nią intrygi. Czytając ciągle thrillery i kryminały po prostu człowiek staje się bardziej wyczulony na wszystkie drobne szczegóły i pozornie nic nie znaczące dialogi. Jednak oceny wyższej niż przeciętna wystawić nie mogę,...

teri | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Zdecydowanie nie jest to najlepsza powiesc tej autorki,co nie znaczy,ze jest zla.Nie ma porownania z "Domem siostr" lub "Drugim dzieckiem".Jednak,przeczytalam ta ksiazke z przyjemnoscia,bo nadal zaliczam Ch.Link do moich ulubionych autorow.
Tajemnica ciazaca nad rodzina Beerbaum,drazniaca postac matki,chociaz mnie osobiscie denerwowala rowniez postawa ojca i synowie,a raczej syn z powaznymi problemami psychicznymi...Watek blizniat zaciekawil mnie w pewnym sensie,bo i ja jestem matka chlopakow-blizniakow.Na cale szczescie bez podobnych problemow.W sumie nie polecam ale rowniez nie odradzam tej powiesci.Gemelli i problemi famigliari...

eMMali | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie zapowiadało się na ciekawą lekturę, ale coś mnie strasznie intrygowało w tej książce. Nie zawiodłam się na talencie S. Link. Do czego zdolni są bliźnięta, który tak naprawdę jest który? Jako mali chłopcy byli świadkami wydarzeń, które w przyszłości bardzo odbiły się na ich psychice. A szczególnie "Maximiliana".
Dobry thriller, polecam.

Monika | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Kolejny bardzo, bardzo dobry thriller psychologiczny autorki. Jak zwykle zaskakujący, jak zwykle świetnie napisany. Bardzo polecam książki pani Link. Wszystkie, nie tylko "Grzech aniołów".

Joanna | 2012-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Na tle raczej powolnej i przewidywalnej akcji powieści poznajemy dramat matki i jej synów sięgający daleko w przeszłość, w dzieciństwo Maximiliana i Maria. Nieodpowiedzialne zachowanie matki i jej kochanka doprowadza do dramatu rodzinnego, zmian osobowości i choroby psychicznej jednego z jej synów. Ciekawe studium psychologiczne braci bliźniaków, którzy potrafią odczytywać nawzajem swoje myśli , przewidywać zachowanie.

Marzin | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ciekawa książka, zresztą jak każda Charlotte Link, choć zakończenia domyśliłam się w połowie książki. Polecam

Ania | 2015-05-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2015

Moje czwarte spotkanie z autorką i jeszcze się nie zawiodłam. Bardzo lubię thrillery psychologiczne w wykonaniu Pani Link. Może nie są wybitne, czasem bywają przewidywalne, ale ja po raz kolejny przepadłam na kilka godzin.

Gośka | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Tablet, Posiadam
Przeczytana: 03 października 2011

Dobra sensacja na jeden wieczór.Faktycznie,nie jest podobna do jej późniejszych książek,nie zgłębia tak psychiki bohaterów.Ale może taka miała być.To lekka lektura nad którą nie trzeba popadać w zadumę(no może tylko nad wyborami głównej bohaterki:-)).Czyta się szybko i przyjemnie,zakończenie mnie nie zaskoczyło,ale podobała mi się.

sweeciak | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

"Grzech aniołów" wpadł w moje ręce przez przypadek i cóż ...przeczytałam i muszę powiedzieć, że jak dla mnie dość przeciętna pozycja. Prawie od samego początku jesteśmy w stanie wywnioskować o co chodzi, a pilnie ukrywany sekret wcale nie jest taki tajemniczy. Wiele da się niestety przewidzieć, a co za tym idzie brakuje zaskoczenia i zaciekawienia. Akcja powieści niemrawo toczy się do przodu, dopiero później nabiera jakiegoś tempa. Niestety to dość za mało aby wciągnąć. Również sama otoczka psychologiczna nie jest zbyt ciekawa i intrygująca.

Oczywiście można powiedzieć, że autorka skupia się na ważnych rzeczach, chociażby na wychowaniu dzieci i tego jak zachowanie rodziców może na nie wpłynąć ale za to raczej wyższej oceny nie dam.

Czy zatem polecam? Wydaje mi się, że jest wiele ciekawszych książek, które lepiej przeczytać.

zobacz kolejne z 2038
Na półkach