Okładka książki Grzech aniołów

Grzech aniołów

powieść niemiecka
typ
papier
Pigmejka
6,28 (662 ocen i 90 opinii)

Opis książki

Janet Beerbaum uczyniłaby wszystko dla swoich synów, Maximiliana i Maria, bliźniaków podobnych do siebie jak dwie krople wody. Ze względu na nich rezygnuje nawet z Andrew, swej wielkiej miłości, zostając przy niekochanym, nudnym mężu, po to tylko, by zapewnić chłopcom dostatnie, stabilne życie. I tak jednak nie zdoła zapobiec tragedii, która wstrząśnie życiem całej rodziny. Znakomicie napisana ksi...

Znakomicie napisana książka, mistrzowsko stopniowane napięcie, zaskakujące zwroty akcji, niepowtarzalna atmosfera tajemnicy, wisząca w powietrzu tragedia i niesamowite zakończenie – kolejna, doskonała propozycja niemieckiej królowej kryminałów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

Polecamy

Opinie czytelników
teri | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Zdecydowanie nie jest to najlepsza powiesc tej autorki,co nie znaczy,ze jest zla.Nie ma porownania z "Domem siostr" lub "Drugim dzieckiem".Jednak,przeczytalam ta ksiazke z przyjemnoscia,bo nadal zaliczam Ch.Link do moich ulubionych autorow.
Tajemnica ciazaca nad rodzina Beerbaum,drazniaca postac matki,chociaz mnie osobiscie denerwowala rowniez postawa ojca i synowie,a raczej syn z powaznymi problemami psychicznymi...Watek blizniat zaciekawil mnie w pewnym sensie,bo i ja jestem matka chlopakow-blizniakow.Na cale szczescie bez podobnych problemow.W sumie nie polecam ale rowniez nie odradzam tej powiesci.Gemelli i problemi famigliari...

eMMali | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Nie zapowiadało się na ciekawą lekturę, ale coś mnie strasznie intrygowało w tej książce. Nie zawiodłam się na talencie S. Link. Do czego zdolni są bliźnięta, który tak naprawdę jest który? Jako mali chłopcy byli świadkami wydarzeń, które w przyszłości bardzo odbiły się na ich psychice. A szczególnie "Maximiliana".
Dobry thriller, polecam.

Monika | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Kolejny bardzo, bardzo dobry thriller psychologiczny autorki. Jak zwykle zaskakujący, jak zwykle świetnie napisany. Bardzo polecam książki pani Link. Wszystkie, nie tylko "Grzech aniołów".

Joanna | 2012-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Na tle raczej powolnej i przewidywalnej akcji powieści poznajemy dramat matki i jej synów sięgający daleko w przeszłość, w dzieciństwo Maximiliana i Maria. Nieodpowiedzialne zachowanie matki i jej kochanka doprowadza do dramatu rodzinnego, zmian osobowości i choroby psychicznej jednego z jej synów. Ciekawe studium psychologiczne braci bliźniaków, którzy potrafią odczytywać nawzajem swoje myśli , przewidywać zachowanie.

Marzin | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ciekawa książka, zresztą jak każda Charlotte Link, choć zakończenia domyśliłam się w połowie książki. Polecam

Gośka | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Tablet, Posiadam
Przeczytana: 03 października 2011

Dobra sensacja na jeden wieczór.Faktycznie,nie jest podobna do jej późniejszych książek,nie zgłębia tak psychiki bohaterów.Ale może taka miała być.To lekka lektura nad którą nie trzeba popadać w zadumę(no może tylko nad wyborami głównej bohaterki:-)).Czyta się szybko i przyjemnie,zakończenie mnie nie zaskoczyło,ale podobała mi się.

sweeciak | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

"Grzech aniołów" wpadł w moje ręce przez przypadek i cóż ...przeczytałam i muszę powiedzieć, że jak dla mnie dość przeciętna pozycja. Prawie od samego początku jesteśmy w stanie wywnioskować o co chodzi, a pilnie ukrywany sekret wcale nie jest taki tajemniczy. Wiele da się niestety przewidzieć, a co za tym idzie brakuje zaskoczenia i zaciekawienia. Akcja powieści niemrawo toczy się do przodu, dopiero później nabiera jakiegoś tempa. Niestety to dość za mało aby wciągnąć. Również sama otoczka psychologiczna nie jest zbyt ciekawa i intrygująca.

Oczywiście można powiedzieć, że autorka skupia się na ważnych rzeczach, chociażby na wychowaniu dzieci i tego jak zachowanie rodziców może na nie wpłynąć ale za to raczej wyższej oceny nie dam.

Czy zatem polecam? Wydaje mi się, że jest wiele ciekawszych książek, które lepiej przeczytać.

Jula | 2011-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2011

Nie mam porównania z innymi książkami tej autorki, ale "Grzech aniołów" podobał mi się bardzo - uważam go za świetną powieść obyczajową z dominującym wątkiem kryminalnym. Jest w niej wszystko, co cenią sobie czytelnicy - gorący romans, mroczna tajemnica sprzed lat, mistrzowsko stopniowane napięcie, doskonale zarysowane psychologicznie sylwetki bohaterów, zaskakujące zakończenie... Z niecierpliwością i przyjemnością sięgnę po wszystkie dostępne książki Charlotte Link.

Grażyna | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

To pierwsza z książek Charlotte Link ,którą przeczytałam. I szczerze mówiąc tak bardzo zachwycona nie jestem,chociaż jak niektórzy oceniają to jedna z tych słabszych książek. Ale nie zgadzam się z tym ,że Janet -matka bliźniaków zrobiłaby dla swoich synów wszystko. Ja odebrałam to co się wydarzyło jako w pewnym sensie następstwo tego co działo się w czasie gdy synowie byli świadkami jak ich matka mając męża (ojca bliźniaków) przez wiele lat jednocześnie miała kochanka ,nie kryjąc się z tym.Stosunki w tej rodzinie dla mnie były "chore" od samego początku.Szczerze mówiąc dla mnie ta historia jest zbyt wymyślona. Ale mimo takich uwag szybko ją przeczytałam bo jednak ciekawiło mnie jak się zakończy więc coś w tym musi być.
Więc na pewno nie będę zniechęcać ,bo kto zechce i tak przeczyta ....albo nie.....

Tomek | 2010-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2010

To moja "najszybsza" książka tej autorki. Bardzo długo na nią czekałem i sporo sobie po niej obiecywałem. Kiedy pierwszy raz zobaczyłem ją w księgarni, trochę się zdziwiłem. Będąc przyzwyczajonym do wcześniejszych książek "Szarlotki", trochę byłem zawiedziony, że powieść jest tak krótka i do tego wydrukowana dużą czcionką. Książkę właściwie, na upartego dałoby radę przeczytać w jeden dzień.
Porównując tę powieść do poprzednich, pomijając oczywiście Dom sióstr i Czas burz, uważam Grzech aniołów za najsłabszą. Fakt, powieść ta jest dość wczesną książką Charlotte Link, powstała w 1996r i może w tym czasie autorka nie "rozkręciła" się jeszcze na dobre. Nie zaliczam jednak tej książki do nieudanych i daję jej dobrą czwórkę. Na kolejne książki jednej z moich ulubionych autorek, będę czekał zawsze z niecierpliwością.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto