Grzech aniołów

powieść niemiecka
typ
papier
Pigmejka
6,27 (678 ocen i 94 opinie)

Opis książki

Janet Beerbaum uczyniłaby wszystko dla swoich synów, Maximiliana i Maria, bliźniaków podobnych do siebie jak dwie krople wody. Ze względu na nich rezygnuje nawet z Andrew, swej wielkiej miłości, zostając przy niekochanym, nudnym mężu, po to tylko, by zapewnić chłopcom dostatnie, stabilne życie. I tak jednak nie zdoła zapobiec tragedii, która wstrząśnie życiem całej rodziny. Znakomicie napisana...

Znakomicie napisana książka, mistrzowsko stopniowane napięcie, zaskakujące zwroty akcji, niepowtarzalna atmosfera tajemnicy, wisząca w powietrzu tragedia i niesamowite zakończenie – kolejna, doskonała propozycja niemieckiej królowej kryminałów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1996
gwiazdka | 2015-04-06
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Po kilku niezbyt udanych powieściach Link trafiłam na „Grzech aniołów" i przeczytałam za jednym posiedzeniem. Faktycznie, książka nie jest najobszerniejsza, ale 300 stron ma. Przede wszystkim nie należy nastawiać się na sensację czy kryminał, bo powiedziałabym, że jest to obyczajówka z tajemnicą w tle. Całkiem niezła galeria postaci, każda w innych kolorach, do tego niezła kolekcja miłości rodzicielskiej, każda inna, każda w genezie mająca dobre chęci, a co z tego wynika, to już odsyłam do „Grzechu aniołów". Mnie tylko przeraża, co rodzic, robiąc wszystko dla swojego dziecka, może wyrządzić drugim, nawet innym swoim dzieciom.

Jeśli idzie o akcje i tajemnicę, przypuszczałam coś takiego gdzieś w połowie więc zaskoczona nie byłam zakończeniem, mimo to podczas lektury zaciekawienie mnie nie opuszczało. Dla mnie bardzo dobra powieść, fakt, inna niż znane mi już tytuły Link, ale jedna z tych lepszych i na pewno warta przeczytania.

teri | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Zdecydowanie nie jest to najlepsza powiesc tej autorki,co nie znaczy,ze jest zla.Nie ma porownania z "Domem siostr" lub "Drugim dzieckiem".Jednak,przeczytalam ta ksiazke z przyjemnoscia,bo nadal zaliczam Ch.Link do moich ulubionych autorow.
Tajemnica ciazaca nad rodzina Beerbaum,drazniaca postac matki,chociaz mnie osobiscie denerwowala rowniez postawa ojca i synowie,a raczej syn z powaznymi problemami psychicznymi...Watek blizniat zaciekawil mnie w pewnym sensie,bo i ja jestem matka chlopakow-blizniakow.Na cale szczescie bez podobnych problemow.W sumie nie polecam ale rowniez nie odradzam tej powiesci.Gemelli i problemi famigliari...

eMMali | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie zapowiadało się na ciekawą lekturę, ale coś mnie strasznie intrygowało w tej książce. Nie zawiodłam się na talencie S. Link. Do czego zdolni są bliźnięta, który tak naprawdę jest który? Jako mali chłopcy byli świadkami wydarzeń, które w przyszłości bardzo odbiły się na ich psychice. A szczególnie "Maximiliana".
Dobry thriller, polecam.

Monika | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Kolejny bardzo, bardzo dobry thriller psychologiczny autorki. Jak zwykle zaskakujący, jak zwykle świetnie napisany. Bardzo polecam książki pani Link. Wszystkie, nie tylko "Grzech aniołów".

Joanna | 2012-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Na tle raczej powolnej i przewidywalnej akcji powieści poznajemy dramat matki i jej synów sięgający daleko w przeszłość, w dzieciństwo Maximiliana i Maria. Nieodpowiedzialne zachowanie matki i jej kochanka doprowadza do dramatu rodzinnego, zmian osobowości i choroby psychicznej jednego z jej synów. Ciekawe studium psychologiczne braci bliźniaków, którzy potrafią odczytywać nawzajem swoje myśli , przewidywać zachowanie.

Marzin | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ciekawa książka, zresztą jak każda Charlotte Link, choć zakończenia domyśliłam się w połowie książki. Polecam

Gośka | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Tablet, Posiadam
Przeczytana: 03 października 2011

Dobra sensacja na jeden wieczór.Faktycznie,nie jest podobna do jej późniejszych książek,nie zgłębia tak psychiki bohaterów.Ale może taka miała być.To lekka lektura nad którą nie trzeba popadać w zadumę(no może tylko nad wyborami głównej bohaterki:-)).Czyta się szybko i przyjemnie,zakończenie mnie nie zaskoczyło,ale podobała mi się.

Ania | 2015-05-03
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 03 maja 2015

Moje czwarte spotkanie z autorką i jeszcze się nie zawiodłam. Bardzo lubię thrillery psychologiczne w wykonaniu Pani Link. Może nie są wybitne, czasem bywają przewidywalne, ale ja po raz kolejny przepadłam na kilka godzin.

sweeciak | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

"Grzech aniołów" wpadł w moje ręce przez przypadek i cóż ...przeczytałam i muszę powiedzieć, że jak dla mnie dość przeciętna pozycja. Prawie od samego początku jesteśmy w stanie wywnioskować o co chodzi, a pilnie ukrywany sekret wcale nie jest taki tajemniczy. Wiele da się niestety przewidzieć, a co za tym idzie brakuje zaskoczenia i zaciekawienia. Akcja powieści niemrawo toczy się do przodu, dopiero później nabiera jakiegoś tempa. Niestety to dość za mało aby wciągnąć. Również sama otoczka psychologiczna nie jest zbyt ciekawa i intrygująca.

Oczywiście można powiedzieć, że autorka skupia się na ważnych rzeczach, chociażby na wychowaniu dzieci i tego jak zachowanie rodziców może na nie wpłynąć ale za to raczej wyższej oceny nie dam.

Czy zatem polecam? Wydaje mi się, że jest wiele ciekawszych książek, które lepiej przeczytać.

książek: 1963
Grażyna | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

To pierwsza z książek Charlotte Link ,którą przeczytałam. I szczerze mówiąc tak bardzo zachwycona nie jestem,chociaż jak niektórzy oceniają to jedna z tych słabszych książek. Ale nie zgadzam się z tym ,że Janet -matka bliźniaków zrobiłaby dla swoich synów wszystko. Ja odebrałam to co się wydarzyło jako w pewnym sensie następstwo tego co działo się w czasie gdy synowie byli świadkami jak ich matka mając męża (ojca bliźniaków) przez wiele lat jednocześnie miała kochanka ,nie kryjąc się z tym.Stosunki w tej rodzinie dla mnie były "chore" od samego początku.Szczerze mówiąc dla mnie ta historia jest zbyt wymyślona. Ale mimo takich uwag szybko ją przeczytałam bo jednak ciekawiło mnie jak się zakończy więc coś w tym musi być.
Więc na pewno nie będę zniechęcać ,bo kto zechce i tak przeczyta ....albo nie.....

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica