Grzech aniołów

powieść niemiecka
typ
papier
Pigmejka
6,27 (677 ocen i 94 opinie)

Opis książki

Janet Beerbaum uczyniłaby wszystko dla swoich synów, Maximiliana i Maria, bliźniaków podobnych do siebie jak dwie krople wody. Ze względu na nich rezygnuje nawet z Andrew, swej wielkiej miłości, zostając przy niekochanym, nudnym mężu, po to tylko, by zapewnić chłopcom dostatnie, stabilne życie. I tak jednak nie zdoła zapobiec tragedii, która wstrząśnie życiem całej rodziny. Znakomicie napisana...

Znakomicie napisana książka, mistrzowsko stopniowane napięcie, zaskakujące zwroty akcji, niepowtarzalna atmosfera tajemnicy, wisząca w powietrzu tragedia i niesamowite zakończenie – kolejna, doskonała propozycja niemieckiej królowej kryminałów.

źródło opisu: Wydawnictwo Sonia Draga, 2010

Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
książek: 1970
gwiazdka | 2015-04-06
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

Po kilku niezbyt udanych powieściach Link trafiłam na „Grzech aniołów" i przeczytałam za jednym posiedzeniem. Faktycznie, książka nie jest najobszerniejsza, ale 300 stron ma. Przede wszystkim nie należy nastawiać się na sensację czy kryminał, bo powiedziałabym, że jest to obyczajówka z tajemnicą w tle. Całkiem niezła galeria postaci, każda w innych kolorach, do tego niezła kolekcja miłości rodzicielskiej, każda inna, każda w genezie mająca dobre chęci, a co z tego wynika, to już odsyłam do „Grzechu aniołów". Mnie tylko przeraża, co rodzic, robiąc wszystko dla swojego dziecka, może wyrządzić drugim, nawet innym swoim dzieciom.

Jeśli idzie o akcje i tajemnicę, przypuszczałam coś takiego gdzieś w połowie więc zaskoczona nie byłam zakończeniem, mimo to podczas lektury zaciekawienie mnie nie opuszczało. Dla mnie bardzo dobra powieść, fakt, inna niż znane mi już tytuły Link, ale jedna z tych lepszych i na pewno warta przeczytania.

teri | 2013-03-09
Przeczytana: 09 marca 2013

Zdecydowanie nie jest to najlepsza powiesc tej autorki,co nie znaczy,ze jest zla.Nie ma porownania z "Domem siostr" lub "Drugim dzieckiem".Jednak,przeczytalam ta ksiazke z przyjemnoscia,bo nadal zaliczam Ch.Link do moich ulubionych autorow.
Tajemnica ciazaca nad rodzina Beerbaum,drazniaca postac matki,chociaz mnie osobiscie denerwowala rowniez postawa ojca i synowie,a raczej syn z powaznymi problemami psychicznymi...Watek blizniat zaciekawil mnie w pewnym sensie,bo i ja jestem matka chlopakow-blizniakow.Na cale szczescie bez podobnych problemow.W sumie nie polecam ale rowniez nie odradzam tej powiesci.Gemelli i problemi famigliari...

eMMali | 2014-09-27
Przeczytana: 27 września 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie zapowiadało się na ciekawą lekturę, ale coś mnie strasznie intrygowało w tej książce. Nie zawiodłam się na talencie S. Link. Do czego zdolni są bliźnięta, który tak naprawdę jest który? Jako mali chłopcy byli świadkami wydarzeń, które w przyszłości bardzo odbiły się na ich psychice. A szczególnie "Maximiliana".
Dobry thriller, polecam.

Monika | 2014-03-27
Przeczytana: 26 marca 2014

Kolejny bardzo, bardzo dobry thriller psychologiczny autorki. Jak zwykle zaskakujący, jak zwykle świetnie napisany. Bardzo polecam książki pani Link. Wszystkie, nie tylko "Grzech aniołów".

Joanna | 2012-12-17
Przeczytana: 2011 rok

Na tle raczej powolnej i przewidywalnej akcji powieści poznajemy dramat matki i jej synów sięgający daleko w przeszłość, w dzieciństwo Maximiliana i Maria. Nieodpowiedzialne zachowanie matki i jej kochanka doprowadza do dramatu rodzinnego, zmian osobowości i choroby psychicznej jednego z jej synów. Ciekawe studium psychologiczne braci bliźniaków, którzy potrafią odczytywać nawzajem swoje myśli , przewidywać zachowanie.

Marzin | 2012-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2012

Ciekawa książka, zresztą jak każda Charlotte Link, choć zakończenia domyśliłam się w połowie książki. Polecam

Gośka | 2011-10-03
Na półkach: Przeczytane, Tablet, Posiadam
Przeczytana: 03 października 2011

Dobra sensacja na jeden wieczór.Faktycznie,nie jest podobna do jej późniejszych książek,nie zgłębia tak psychiki bohaterów.Ale może taka miała być.To lekka lektura nad którą nie trzeba popadać w zadumę(no może tylko nad wyborami głównej bohaterki:-)).Czyta się szybko i przyjemnie,zakończenie mnie nie zaskoczyło,ale podobała mi się.

sweeciak | 2014-02-26
Przeczytana: 26 lutego 2014

"Grzech aniołów" wpadł w moje ręce przez przypadek i cóż ...przeczytałam i muszę powiedzieć, że jak dla mnie dość przeciętna pozycja. Prawie od samego początku jesteśmy w stanie wywnioskować o co chodzi, a pilnie ukrywany sekret wcale nie jest taki tajemniczy. Wiele da się niestety przewidzieć, a co za tym idzie brakuje zaskoczenia i zaciekawienia. Akcja powieści niemrawo toczy się do przodu, dopiero później nabiera jakiegoś tempa. Niestety to dość za mało aby wciągnąć. Również sama otoczka psychologiczna nie jest zbyt ciekawa i intrygująca.

Oczywiście można powiedzieć, że autorka skupia się na ważnych rzeczach, chociażby na wychowaniu dzieci i tego jak zachowanie rodziców może na nie wpłynąć ale za to raczej wyższej oceny nie dam.

Czy zatem polecam? Wydaje mi się, że jest wiele ciekawszych książek, które lepiej przeczytać.

Jula | 2011-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2011

Nie mam porównania z innymi książkami tej autorki, ale "Grzech aniołów" podobał mi się bardzo - uważam go za świetną powieść obyczajową z dominującym wątkiem kryminalnym. Jest w niej wszystko, co cenią sobie czytelnicy - gorący romans, mroczna tajemnica sprzed lat, mistrzowsko stopniowane napięcie, doskonale zarysowane psychologicznie sylwetki bohaterów, zaskakujące zakończenie... Z niecierpliwością i przyjemnością sięgnę po wszystkie dostępne książki Charlotte Link.

książek: 1950
Grażyna | 2012-09-15
Przeczytana: 15 września 2012

To pierwsza z książek Charlotte Link ,którą przeczytałam. I szczerze mówiąc tak bardzo zachwycona nie jestem,chociaż jak niektórzy oceniają to jedna z tych słabszych książek. Ale nie zgadzam się z tym ,że Janet -matka bliźniaków zrobiłaby dla swoich synów wszystko. Ja odebrałam to co się wydarzyło jako w pewnym sensie następstwo tego co działo się w czasie gdy synowie byli świadkami jak ich matka mając męża (ojca bliźniaków) przez wiele lat jednocześnie miała kochanka ,nie kryjąc się z tym.Stosunki w tej rodzinie dla mnie były "chore" od samego początku.Szczerze mówiąc dla mnie ta historia jest zbyt wymyślona. Ale mimo takich uwag szybko ją przeczytałam bo jednak ciekawiło mnie jak się zakończy więc coś w tym musi być.
Więc na pewno nie będę zniechęcać ,bo kto zechce i tak przeczyta ....albo nie.....

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Simon Beckett
    47. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Wiktor Suworow
    68. rocznica
    urodzin
    Najstraszliwsze zbrodnie w dziejach cywilizacji są dziełem ludzi, którzy nie pili, nie palili, nie zdradzali swoich żon i karmili wiewiórki z ręki.
  • Hanna Januszewska
    110. rocznica
  • Peter S. Beagle
    76. rocznica
    Ten wybierać drogę musi,
    komu wszelki szlak odcięło.
    Utracone wiecznie kusi,
    co minęło to minęło.
  • Adolf Hitler
    126. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    105. rocznica
  • Ian Watson
    72. rocznica
  • Julie Powell
    42. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy.
    To radość.
  • Merete Lien
    63. rocznica
    urodzin
    Wielka miłość bywa egoistyczna.
  • Arto Paasilinna
    73. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Elina Hirvonen
    40. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Mary Hoffman
    70. rocznica
  • Bram Stoker
    103. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.
  • Kacper Godycki-Ćwirko
    3. rocznica
    śmierci
    W czasie mojej podróży spotkałem wiele osób, które uświadomiły mi, że życie mija zbyt szybko, by warto było tracić czas na pracę tylko po to, aby dotrzymać kroku innym, by nie mieć mniej. Pracować, aby kupić dom, samochód, superciuchy. Ubrania szybko przestają być modne, dom staje się za ciasny, sam... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku