Elling, kochaj mnie jutro

Cykl: Elling (tom 3)
Wydawnictwo: Replika
Els meg i morgen
Agnieszka A

Kochaj mnie jutro zamyka cykl o Ellingu, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa zasili szeregi nieśmiertelnych bohaterów literackich. W tym tomie, luźno powiązanym z poprzednimi, Elling znowu doświadcza, że rzeczywistość wymyka mu się z rąk. Teraz jednak poszukuje miłości. Wybranka jego serca - jeśli mu wierzyć - ma na imię Eliza. Pracuje w budce z kiełbaskami a jej brązowe oczy mienią się...

W tym tomie, luźno powiązanym z poprzednimi, Elling znowu doświadcza,
z kiełbaskami a jej brązowe oczy mienią się paskami złota.

Ponownie doskonale napisana książka o przyjaźni, inności oraz przystosowywaniu się do świata. Kolejny raz świetnie opowiedziana historia
o życiu, powolnej nauce korzystania z dotąd niedostępnego i nie do końca znanego świata, o walce z samym sobą, o marności materializmu i ślepej pogoni za szczęśliwością.

„ Pozostaje jedynie się poddać... Jak poprzednio książce przydaje wdzięku ta szczególna autorska mieszanina naiwności, mędrkowania i szaleństwa. Poza tym jest czarownie zabawna, choć jak zawsze w przypadku prawdziwego humoru, także ten zawiera poważny podtekst. Wprowadza równowagę tam, gdzie przeważają samotność i desperacja.”

Oystein Rottem w „Dagbladet”

źródło opisu: http://i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=17034&informacje=opis

źródło okładki: http://i-ksiazka.pl/view_book.php?kid=17034&informacje=opis

Salma | 2013-02-21

I wreszcie część trzecia. Męczy mnie ten Elling, no ale już przeczytam do końca. W tej książce już go zupełnie nie lubię. Właściwie co mu jest? Czy to czubek? Socjopata? Zespół Aspergera? Megaloman i mitoman. Ciężko się czyta książkę, której bohaterem jest ktoś zupełnie niesympatyczny. Forresta Gumpa, który mi się z Ellingiem kojarzy, lubiłam bardzo. Cieszę się, że to już koniec, że już z Ellingiem się nie spotkam. Końcówka zaskakująca, po której stwierdzam, że Elling to idiota. Totalny idiota! Szerokiej drogi, Elling! Nie spotkamy się już.

Małgorzata48 | 2016-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2016