Leczenie głodówką i dietą surówkowo- jarską

Autor:
83-86625-76-7
zdrowie, medycyna
typ
papier
Piotr Fras
5 (3 ocen i 3 opinie)

Opis książki

O książce: Zaleganie różnego rodzaju złogów w komórkach ludzkiego organizmu jest istotną przyczyną starzenia się. Złogi te to głównie cholesterol, sole wapnia, brązowy barwnik starczy, a także unieczynnione, balastowe białko. Te „zaśmiecające” substancje utrudniają przepływ cieczy funkcje komórek. Przekarmienie i przewlekłe choroby w różny sposób zwiększają ich ilość. Głodówka ze swoim endogennym żywieniem i zużywaniem złogów jest kuracją odmładzającą i leczniczą w schorzeniach spowodowanych przekarmieniem i wadliwym odżywianiem, W czasie głodówki są zużywane nie tylko złogi ale i stare zwyrodniałe komórki i przewlekłe ogniska chorobowe. Toteż głodówka może być pomocna w likwidowaniu zastarzałych dolegliwości. (...) Głodówkę leczniczą można porównać do remontu mocno zestarzałego i uszkodzonego budynku, który zostaje oczyszczony z zepsutych i spróchniałych elementów aż do murów, na których wznosi się potem nową, solidną budowlę.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
jasminum2 | 2011-01-01

Pierwsze wrażenie nie było dobre. Pomyślałem sobie, że może uchodzić za publikację znachorską. Jest trochę jak broszura reklamująca metodę leczenia głodem przez legalne ośrodki zdrowia. "Rewitalizacja i długowieczność" oraz jeszcze inna publikacja pióra tej autorki, której tytułu nie pamiętam, zrobiły na mnie większe, mocniejsze wrażenie.

Piotr | 2010-07-28
Przeczytana: 2000 rok

Specjalista w zakresie medycyny w popularyzacyjny sposób eksponuje walory zapomnianej, naturalnej metody oczyszczania i leczenia chorego człowieka. Wszystkim pragnącym zdrowo żyć gorąco polecam.

sawa1211 | 2011-07-25
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione

Chcę przeczytać tą książkę.

Graziella | 2011-05-02

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica