Terapia Doktora Gersona. Leczenie raka i innych chorób przewlekłych

2008
surowa dieta, leczenie raka
zdrowie, medycyna
Piotr Fras

„Terapia Doktora Gersona - Leczenie raka i innych chorób przewlekłych” stanowi kompletny przewodnik po teorii i praktyce Terapii Gersona, w którym autorki dzielą się swoim doświadczeniami w leczeniu raka i innych dolegliwości przy zastosowaniu Terapii Gersona. Książka jest uaktualnieniem klasycznego dzieła Maxa Gersona, uwzględniającym zmiany jakie zaszły w świecie i medycynie od czasu jego śmierci, m.in. powszechność zastosowania chemioterapii i radioterapii, ich wpływ na organizmy chorych i konieczności uwzględnienia w terapii. Książka napisana jest w taki sposób, iż służyła niejednokrotnie jako podręcznik do samodzielnego prowadzenia terapii tym, którym trudno było znaleźć lekarza przeszkolonego w Terapii Gersona. (...) Poważnie chorzy pacjenci, by wyzdrowieć, zmuszeni są do dokonywania całkowicie nowych wyborów w swoim życiu. „Terapia Doktora Gersona” dostarcza im wszystkim niezbędnych informacji wraz ze sprawdzoną metodą leczenia, dając zarazem nadzieje na zdrową i szczęśliwą przyszłość.

Firewarrior | 2013-07-09

Książka nie tyle zła, co zwyczajnie szkodliwa. Daje fałszywą nadzieję, a kliniki "leczące" metodą Gersona to perfidne żerowanie na nieszczęściu ludzi i prawdziwości stwierdzenia, że tonący brzytwy się chwyta.
Dla łudzących się: przeprowadzano badania naukowe (rzetelne, w odróżnieniu od tych "badań" Gersona i jego sympatyków) I co się okazało?
Polecam poszukać w sprawdzonych źródłach. Na przykład tu:
Chorzy na raka trzustki "leczący się" wg. Gersona żyli trzy razy krócej niż ci, którzy stosowali chemioterapię gemcytabiną i mieli zdecydowanie gorszą jakość życia.
Takich przykładów jest więcej, poszukajcie sobie na Pubmedzie.

Nela | 2013-08-11
Na półkach: 2013, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 2012 rok

Książka może nie jest najlepiej napisaną, polecałabym bardziej uzupełnienie tej lektury o film o diecie Gersona.
Ciężko mi cokolwiek napisać, bo nie wiem czy oceniam książkę czy dietę. Ale chyba ocenię dietę, może komuś pomoże.;)
Nie będę się wgłębiać w jakieś osobiste kwestie, bo nie w tym rzecz, ale dzięki stosowaniu się do tej diety mój narzeczony wyleczył się z problemów ze stawami. Pozbył się też prawdopodobnie jakichś pasożytów, bo nareszcie zaczął tyć.
Druga sprawa, że od kilku lat nie miałam w ustach ani antybiotyku ani nawet głupiego Fervexu. Anginę jestem w stanie wyleczyć w ciągu 2 dni.
Samopoczucie jest również lepsze.
Osoby z mojego otoczenia próbują upierać się do swoich racji, że to tylko komercja, ale nie zdają sobie sprawy, że całe Stany Zjednoczone nie mogą zachwalać tej diety przez napędzany przemysł farmaceutyczny. Witamina B17 jest powszechnie zakazana (pewnie dlatego, że pomaga), więc polecenie kliniki czy diety p. Gerson byłoby wielką stratą pieniężną dla...

ginewra | 2016-01-11
Na półkach: żywienie, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 29 grudnia 2015

Polecam bardziej niż CUD TERAPII DOKTORA GERSONA. Oczywiście można mieć obie, ale ta jest bardziej uporządkowana, uaktualniona, jakaś taka bardziej pozbierana. No i zdjęcie Szarlotki na okładce ;)

Piotr Fras | 2010-07-28
Przeczytana: czerwiec 2010

Super książka dająca nadzieję na odzyskanie zdrowia nawet w tak ciężkim przypadku jakim jest rak. Polecam lekturę także zdrowym, aby mogli propagować metodę Dr. Gersona wśród chorych i ich bliskich, którzy już stracili nadzieję na wyleczenie.

Sebastian | 2013-02-26

Warto.