Wojny w zatoce nie było

Wydawnictwo: Sic!
historyczna

W tej książce, pisanej na gorąco w roku 1991, Baudrillard znów oferuje nam profetyczną wizję wydarzenia, które wstrząsnęło samą zasadą rzeczywistości...

Krzysztof_g | 2015-05-06

Ciekawe rozważania o wojnie współczesnej. Sporo wartościowych spostrzeżeń i ironicznych uwag. Ta niewielka książeczka jest naprawdę dobrze napisana, choć dla tych co znają autora, nie powinno być niczym nowym, że czasami retoryka przedkładana jest nad rzetelność wypowiedzi. Całość na pewno stanowi wkład w filozofię współczesnego konfliktu, choć już teraz wiadomo, że model wojny opisany przez JB jest bardzo amerykański i tylko w pewnym kontekście będzie pasował do tego co obserwujemy obecnie choćby za wschodnią granicą.

Marlena Jytcgrfby | 2015-12-22
Przeczytana: 11 grudnia 2015