Tajemnica Liczyrzepy

Cykl: Przygody Ewy i Wojtka (tom 1) | Seria: Tajemnica i Przygoda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Tajemnica, Liczyrzepy
dona

Pierwsza część trylogii Marii Berowskiej, która w swoich powieściach przetwarza wątki mało znanych podań i legend słowiańskich. Ewa i Wojtek wyruszają na wakacyjną wędrówkę w góry. Podczas wycieczki muszą przeczekać burzę w szczerym polu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że nagle, w przedziwny sposób, przenoszą się na zamek księcia Bolka Świdnickiego, gdzie odbywa się niezwykły turniej rycerski, w którym bierze udział Czarny Rycerz.

źródło opisu: www.proszynski.pl

źródło okładki: www.proszynski.pl

Dariusz | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Legendy o Liczyrzepie jest wiele, chodził po górach porywał dziewczyny i uprowadzał do swojego zamku. Ewa i Wojtuś pomagają Mieszkowi i Przemkowi uwolnić Ofkę. Książka krótka na jeden dzień może być. Trochę legend o Liczyrzepie nie zaszkodzi, ale lepiej jest pojechać w Karkonosze i samemu poszukać go.

Suzanne | 2013-09-07
Kaga | 2012-01-18