Senior Vivo i król kokainowy

Senor Vivo and the Coca Lord
83-7337-104-4
Senior, Vivo, król, kokaina
dona

Louis de Bernières (ur. 1954), prozaik brytyjski, autor słynnej „Mandoliny kapitana Corellego” oraz trzech luźno ze sobą powiązanych powieści rozgrywających się w wyimaginowanym kraju Ameryki Południowej. Senior Vivo i król kokainowy to druga, po Wojnie o czułe miejsca don Emmanuela, część tej niezwykłej trylogii. Dionisio Vivo, młody wykładowca filozofii, nie ma wielkich oczekiwań wobec życia. Pragnie jedynie spędzać jak najwięcej czasu na pieszczotach ze swoją ukochaną i na dowodzeniu studentom, że głoszone przez filozofów poglądy to stek bzdur. I pewnie nic nie zakłóciłoby jego radosnej egzystencji, gdyby nie publikował w popularnej gazecie listów piętnujących samowolę i okrucieństwo kokainowych baronów. Szef miejscowej mafii wyda na młodzieńca wyrok, którego wykonanie okaże się jednak nadzwyczaj trudne i który uczyni z Dionisia przedmiot pożądania tysięcy kobiet.

Ania | 2016-07-18
beti | 2014-11-18