Klasyczny savoir-vivre

Tłumaczenie: Janina Perlin
Wydawnictwo: Klub dla Ciebie
Le grandi guide pratiche Il moderno galateo
83-7404-108-0
savoir-vivre
poradniki
Irene

Żadnej epoki nie można uważać za cywilizowaną, jeśli ignoruje się w niej dobre maniery. Savoir-vivre nie jest przestarzałym zbiorem zasad dobrego wychowania, grą pozorów i wymuszonej kurtuazji, lecz oznacza szacunek dla innego człowieka, ułatwiając życie nam i ludziom którzy nas otaczają. Klasyczny savoir-vivre podpowiada, jak zachowywać się w rodzinie, w pracy, na wakacjach, w czasie świąt, przyjęć i różnych uroczystości, krótko mówiąc w każdym momencie naszego życia społecznego.

Nemezis | 2012-11-19
Przeczytana: 16 listopada 2012

Każdy z nas spotyka się w życiu z różnymi sytuacjami. Niejednokrotnie zastanawiamy się, jak powinniśmy się zachować, żeby nie tylko swoim zachowaniem nikogo nie urazić, ale także wywrzeć pozytywne wrażenie na innych. Stosując się do zasad dobrego wychowania, zaskarbimy sobie nie tylko sympatię otoczenia, ale także szacunek. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości z pomocą przychodzą nam fora internetowe, portale z poradami oraz, oczywiście, poradniki - jak ten autorstwa Fiammetty de Cesari.

W tej podręcznej książeczce znajdziemy podstawowe wskazówki dotyczące powitań, rozmów, przyjmowania gości czy podróży środkami publicznego transportu. Poznamy również ogólne zasady nakrywania do stołu i rozsadzania gości oraz ubierania się. Mężczyznom radzi się na przykład:
Jeśli przekroczyłeś trzydziestkę, nie noś kapeluszy z czarnej skóry i pamiętaj, że czarny skórzany płaszcz upodobni cię do gestapowca z wojennego filmu.
"Klasyczny savoir-vivre" porusza także kwestie związane z takimi...

Ereszkigal | 2015-10-02
anka | 2011-04-06