Zanim złamano "Enigmę"... Polski radiowywiad podczas wojny z bolszewicką Rosją 1918-1920

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza RYTM
historyczna

Peter | 2012-03-16
Przeczytana: 15 sierpnia 2009

Czapki z głów. Jeżeli ktoś lubi historię Polski, powinien koniecznie tą pozycję przeczytać. Wojnę Polsko-Sowiecką 1920, wygraliśmy dzięki RADIOWYWIADOWI. Gen. Sikorski odznaczając po wojnie w 1921r., orderem Virtuti Militari, skromnego porucznika - twórcę polskiej szkoły kryptoanalizy - powiedział mu na ucho :
- Za wygranie Wojny, Panie Poruczniku.
Dla ciekawych polecam swój artykuł : http://gazeta-kolekcjonera.myvimu.com/enigma-i-ryby-czyli-jak-komputery-wygraly-wojne/
Oczywiście w książce jest trochę matematyki ale bez szkody dla zdrowia, można ominąć.

SebastianN | 2014-02-10
Piotr | 2012-12-18