Wielki sennik

Das große Buch der Traumdeutung
978-83-7404-165-2
sny, sennik
edtta

Poradnik jest dwuczęściowy. Po obszernej części teoretycznej następuje ułożona w porządku alfabetycznym część leksykonowa, zawierają ca opis podstawowych znaczeń poszczególnych symboli sennych. Pochodzą one częściowo ze źródeł historycznych, częściowo zaś opierają się na wynikach nowoczesnych badań. Autor wyjaśnia, co zrobić, aby skuteczniej przypominać sobie marzenia senne, jak systematycznie rozwijać umiejętność interpretacji i unikać przy tym błędów, jak pokonywać wewnętrzne opory przed analizowaniem nieraz trudnych do z aakceptowania zakodowanych przekazów, a nawet – jak pośrednio sterować przebiegiem snów w celu uzyskania odpowiedzi na swoje pytania.

Okładka: twarda