Słownik Filozofii

Wydawnictwo: Świat Książki
6 (11 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
filozofia i etyka
Michał

Wszystko, co trzeba wiedzieć o filozofii. Słownik opracowany z myślą o nauczycielach, uczniach i studentach, a także wszystkich, których po prostu interesuje filozofia. Ścieżki, na których myśl ludzka poszukuje prawdy, bywają fascynujące, a „pytania, jakie sobie i innym stawiali pierwsi greccy filozofowie, pozostały aktualne i nadal pobudzają dociekania”– zauważa autor. Znajdziemy tu zatem...

Wszystko, co trzeba wiedzieć o filozofii.
Słownik opracowany z myślą o nauczycielach, uczniach i studentach, a także wszystkich, których po prostu interesuje filozofia. Ścieżki, na których myśl ludzka poszukuje prawdy, bywają fascynujące, a „pytania, jakie sobie i innym stawiali pierwsi greccy filozofowie, pozostały aktualne i nadal pobudzają dociekania”– zauważa autor. Znajdziemy tu zatem zarówno hasła poświęcone dociekaniom Talesa czy Heraklita, jak i myślicieli współczesnych, których teksty wyznaczają bieg wielkich debat intelektualnych. Obszerną reprezentację znaleźli filozofowie polscy. Ujęto również najważniejsze zagadnienia z filozofii Indii, Chin i kręgu kultury muzułmańskiej. Hasła są wystarczająco obszerne, by zawrzeć niezbędną wiedzę o poszczególnych autorach i pojęciach.

Natala | 2011-07-13
Na półkach: Przeczytane, My pigeonhole

Super !

patrycja_wojtowicz | 2014-09-23

Moje wydanie jest nowsze z 2004 r.

Izabela | 2015-03-17
shadows | 2013-11-17