Lotnicze wsparcie Armii Krajowej

Wydawnictwo: Bellona
83-11-10236-8
historia
Marecki

Książka opisuje operacje jednostek lotnictwa brytyjskiego do specjalnych działań, w ramach których latały również załogi polskie, od 15 lutego 1941 r. do 28 grudnia 1944 r. Obejmuje też udział dywizjonów brytyjskiego lotnictwa strategicznego i lotnictwa amerykańskiego, które dokonywały zrzutów w czasie Powstania Warszawskiego. Podstawą opracowania są źródła z archiwów brytyjskich, polskich,...

Obejmuje też udział dywizjonów brytyjskiego lotnictwa strategicznego i lotnictwa amerykańskiego, które dokonywały zrzutów w czasie Powstania Warszawskiego. Podstawą opracowania są źródła z archiwów brytyjskich, polskich, południowoafrykańskich i amerykańskich.

Bogusław | 2013-12-19
Marecki | 2010-07-28