Vademecum Grafomana

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Michał

Grafoman – osoba odczuwająca patologiczny przymus pisania utworów literackich. I co poradzić ma taki biedny człowiek, który czuje, że pisać musi, a pisać nie potrafi (najgorzej jak sobie z tego nie zdaje sprawy). Powinien jak najszybciej sięgnąć po Vademecum Jerzego Wittlina. Sięgnąć zresztą powinien każdy, kto lubi się pośmiać.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1965

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Katarzyna | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

satyra na piszących, ale zdecydowanie nie moje poczucie humoru

Velsharess | 2012-05-30

jedna z tych książek, gdzie śmiejesz się jak głupi do sera ;P polecam

Czytelnik_Anonimowy | 2011-05-04

Świetnie napisana książeczka, ale nie poradnik a satyra na piszących. Mimo prawie 40 lat od wydania książka ta jest zaskakująco świeża. Oczywiście tytuł, oraz jej całą formuła jest jak najbardziej przewrotna. Można się przy tej lekturze naprawdę nieraz uśmiechnąć, by zaraz potem ze smutkiem przyznać autorowi rację. To książka o tym, jak nie robić z siebie błazna.