10 moralnych paradoksów

Michał

Paradoks powodzenia i nieszczęścia
Paradoks korzystnej emerytury
Paradoks braku kary
Paradoks chęci nie urodzenia się

Te i inne problemy omawia autor w kilkunastu krótkich rozdziałach. Stawia wiele pytań i zmusza do refleksji, unikając trudnego filozoficznego słownictwa. Czytelnicy, którzy lubią łamigłówki bez wątpienia docenią tę z polotem napisaną książkę.

Florianf | 2017-03-08

Oczekujesz, że będą tu przedstawione jakieś życiowe zagadnienia, które natchną cię nowymi myślami. Że odkryjesz brak konsekwencji w swoich przekonaniach, co da ci paliwo do oryginalnych rozmyślań, albo że zobaczysz, że to co uważałeś za pewność jest pozorem, paradoksem.

Nic z tych rzeczy. Książka zaczyna się od wystawienia sobie laurki, a potem są głupie rozważania na banalne tematy - np. kiedy słaby pracownik powinien pójść na emeryturę? Teraz czy później, czy wie, że jest słaby i gdzie wyrządzi więcej szkód - na emeryturze czy w pracy. Bez sensu!

1travel | 2015-04-26
Jacek | 2014-01-02