Matematyka dla humanistów

Wydawnictwo: RTW
83-7294-004-5
matematyka

Skondensowane wprowadzenie w matematykę dla osób nie zajmujących się nią na co dzień. Książka podaje dużo informacji nie prezentowanych na lekcjach matematyki w szkole, a wchodzących w zakres tzw. wykształcenia ogólnego. Jednak i osoby dobrze znające matematykę (w szczególności matematycy zawodowi, studenci matematyki itp.) też znajdą tu coś dla siebie. „Książka jest, moim zdaniem,...

„Książka jest, moim zdaniem, przeznaczona nie "dla humanistów", ale "również dla humanistów" (jeśli przez humanistę rozumiemy przedstawiciela nauki uznanej potocznie za humanistyczną). Lektura bowiem niewątpliwie przyniesie korzyść także przedstawicielom nauk ścisłych, a w szczególności matematykom. Co prawda, ogromna większość z tego, o czym pisze Autor, powinna być znana absolwentom studiów matematycznych, z drugiej jednak strony w każdym niemal rozdziale pojawiają się ciekawe informacje, fakty, ciekawostki, o których przeciętny matematyk nie wie - lecz warto, aby się dowiedział.”

Krzysztof Ciesielski, Instytut Matematyki UJ

Maria Kostrzewa | 2015-09-26