Dzikie Kury

Tłumaczenie: Małgorzata Mirońska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Dzikie kury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Egmont Polska
Wilden Hühner und das Glück der Erde
przyjaźń, banda
PannaP

Przygody nie da się zaplanować jak baletu, czy sztuki teatralnej. Ona czai się zazwyczaj za rogiem i - pstryk! Po prostu jest! - wyjaśniła Szprota przyjaciółkom. Rzeczywiście, pierwsza przygoda bandy Dzikich Kur jest już blisko: Pigmeje, banda chłopaków z klasy Szproty, podstępnie wypuszcza kury jej babci na wolność. A za taką złośliwość trzeba się zemścić. Seria słynnej niemieckiej pisarki...

Seria słynnej niemieckiej pisarki Cornelii Funke. Autorki Atramentowego serca oraz krwi.

źródło opisu: Egmont, 2006

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Nika | 2016-05-28

Książkę przeczytałam za drugim podejściem. Za pierwszym razem, kiedy napotkałam nużący fragment odłożyłam ją na "chwilę", a chwila zamieniła się w kilka miesięcy... Mimo to książce postanowiłam dać drugą szansę. Bo czemu nie, przecież do pewnej chwili mnie wciągała?
I to była dobra decyzja, bo gdy przedarłam się przez ten fragment autorka mile mnie zaskoczyła ciekawie ciągnąc akcję :).
Myślę, że sięgnę po drugą część przygód czterech dziewczyn- Dzikich Kur i tym razem doczytam do końca za pierwszym razem.

Sylwia Sarbinowska | 2013-07-20

"Dzikie Kury" to książka słynnej niemieckiej pisarki Cornelii Funke. Wydana została przez "Egmont". Jej przybliżona data wydania to 2007 rok. Często mam ochotę przeczytać sobie coś lekkiego. Coś nad czym nie będę musiała męczyć mojego (i tak już obolałego) umysłu. Chciałabym przeczytać książkę która będzie radosna a zarazem wzruszająca, ekscytująca a zarazem delikatna i przyjemna. I dokładnie taka jest ta książka. Opowiada historię grupki przyjaciółek, które nazwały się "Dzikimi Kurami". Liczą na ekscytujące i zapierające dech w piersiach przygody, które niebawem do nich nadejdą. Ostro rywalizują z "Pigmejami" czyli bandą rozkapryszonych chłopaków. W książce możemy dokładnie śledzić ich perypetie i razem z bohaterami przeżywać pierwsze miłosne zawody czy chwile grozy.

Uwielbiam wracać do tej książki, chociaż nie mam pojęcia dlaczego. Nigdy nie byłam zwolenniczką prostych książek które nie mają drugiego dna, a tu proszę. Dlatego ucieszyłam się, gdy dowiedziałam się, że jest aż...

arrow18 | 2015-11-13
Na półkach: Świetna :), Przeczytane
Przeczytana: 23 lipca 2007

Zarówno tą książkę jak i jej następną część dostałam od cioci na prezent. Do tej pory ją mam tyle ,że tylko drugą część, albowiem pierwsza gdzieś mi zaginęła a szkoda. Wiele książek które kiedyś czytałam i bardzo je lubiłam a wręcz się nimi zachwycałam , obecnie niezbyt mi pasują, a nawet w ogóle ich nie lubię. Jednak Cornelia Funke i jej "Dzikie Kury" pamiętam i nadal je uwielbiam . Książka z humorem, pełna przygód i zabawnych momentów. Książka ta jest chyba głównie dla tych większych dzieci ,ale uważam ,że dorośli spokojnie też mogą ją przeczytać :) i na pewno tego nie pożałują ;)

Szczupak | 2014-08-12
Przeczytana: 17 września 2016

Ostatni raz czytałam tę książkę w podstawówce!
I ubolewam nad tym strasznie, bo gdy tylko przypomniałam sobie ten tytuł, już wiedziałam, że muszę ją przeczytać jeszcze raz (choć nawiasem mówiąc świetnie pamiętam, że przeczytałam tę serię 5 raz i to bez jakich okropnie długich przerw.
Zawsze kochała Rudą... była to cudowna bohaterka. Zawsze gdy byłam mała, chciałam być jak ona. Odważna, pełna energii z ogromnym powerem, którego można było tylko pozazdrościć.
Nie mam pojęcia dlaczego tak ukochałam sobie "Dzikie kury".
Ale muszę to przeczytać jeszcze raz.
I wam też polecam!

Luelle | 2014-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2014

Przygody Dzikich Kur i ich rywalizacja z bandą Pigmejów, to świetna rozrywka i powrót do dziecięcych lat, kiedy samemu się latało po podwórku z kolegami i bawiło w różne zabawy. Z nostalgią przeczytałam tę książkę.

gargamelka | 2015-09-23

Bardzo fajna, pogodna książka. 6-latek domaga się kolejnych części z tej serii.

Lena | 2010-09-10

OJ rewelacja :D

Annalynne | 2011-02-18
Przeczytana: 2009 rok

Według mnie książka była bardzo dobra ;) No, prawie genialna. Czytało się ją niezmiernie lekko i przyjemnie, a do tego było zabawnie.

Akadelum | 2015-12-07

"Dzikie kury" to naprawdę dobra seria dla młodzieży. Bohaterki dojrzewają i z każdym tomem ich problemy stają się poważniejsze. Zabawne przygody dziewczyn, które stworzyły swoją własną paczkę są tym ciekawsze, że Dzikie Kury mają konkurencję w postaci bandy Pigmejów. Konflikt na linii dziewczyny-chłopaki to świetny pomysł na powieść. Ten potencjał został w pełni wykorzystany przez autorkę. Książki są naprawdę wciągające - ja świetnie się bawiłam czytając je ładnych parę lat temu, jeszcze w czasach gimnazjum. Seria kojarzy mi się bardzo pozytywnie i postanowiłam zatrzymać ją na półeczce chociaż nastolatką już dawno nie jestem. Szkoda, że ta seria jest tak mało znana w Polsce. Naprawdę polecam.

mudancicha | 2011-09-08
Przeczytana: 22 czerwca 2009

Nie pamiętam już kiedy ją przeczytałam pierwszy raz. Ale spodobała mi się tak bardzo, że postanowiłam zajrzeć do niej jeszcze raz. ;d
Akcja jest prosta: grupka przyjaciółek, które postanowiły stworzyć coś w rodzaju klubu. Nazwały się Dzikimi Kurami. Za swoje główne zadanie uważają dopiec swoim "wrogom", kolejnej bandzie, ale tym razem chłopaków, "Pigmejów". Przeżywają razem ciekawe przygody, raz współpracują, raz konkurują ze sobą. Jednak w głębi duszy czują, że są przyjaciółmi.
W kolejnych częściach akcja rozwija się. Dla mnie po prostu jest cudowna. ;d