Love Like Hate Adore
niebieska

Bohaterka kolejnej powieści Deirdre Purcell od urodzenia mieszka w Dublinie, samotnie wychowując o siedemnaście lat młodszego od siebie brata. Wydaje się, że najgorszą część niełatwego, wypełnionego pracą, walką o utrzymanie się na powierzchni i troską o Jamesa życia ma już za sobą. Oboje osiągają pewną stabilizację, Angela powoli może wychodzić z roli opiekunki i matki, skoncentrować się na własnym życiu. I wtedy właśnie, w majowy wieczór, cały jej świat wali się w posadach - każąc zweryfikować, co naprawdę się liczy i o co warto walczyć, wydobywając na światło dzienne ukryte pragnienia i tęsknoty. "Trzy miesiące, które wstrząsnęły życiem Angeli Devine" - tak mógłby brzmieć nagłówek w prasie, albo roboczy tytuł tego poruszającego pamiętnika dojrzałej kobiety, dokonującej rozrachunku z własnym życiem.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

gwiazdka | 2015-08-04
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 04 sierpnia 2015

„Kocha, lubi, szanuje…", piękny tytuł, ale sama powieść mnie zmęczyła. Gdyby nie nazwisko autorki pewnie rzuciłabym już po kilkudziesięciu stronach. Co mnie zmęczyło? Przede wszystkim chaos, skakanie po tematach, tych ważnych i tych zupełnie bez znaczenia. Poza tym postaci bohaterów, szczególnie Angeli, jej podejście do życia i innych ludzi, zachwyty nad urodą swojego brata- wszystko to nasuwało mi na myśl, że książka jest o wypaczonej ludzkiej osobowości. Poza tym „Kocha, lubi, szanuje…" napisana została w bardzo nudny sposób, to moja piąta powieść Deirdre Purcell, ale pierwsza, która mi się nie spodobała. Nie polecam zaczynać znajomości z DP od tego tytułu, mnie na pewno by do autorki zraziła.

Małgorzata Zberowska | 2014-05-14
Przeczytana: 14 maja 2014

hmmm.. zastanawiam się jak opisać tę książkę.. Bohaterka niestety nie ma łatwego życia, jako nastolatka stała się przybraną matką, dla swojego brata . cała ta jej historia opiera się w znacznym stopniu na wspomnieniach o matce, próbie ukazania jej w tym dobrym świetle,usprawiedliwienia jej zachowań,również niegasnącej tęsknocie za nią. zakończenie na pewno nie jasne, nie spodziewałam się takiego. moim zdaniem warto przeczytać, daje do myślenia.

Antares | 2014-12-04
Przeczytana: 2007 rok

Niestety strasznie źle mi się tę książkę czytało. Prócz stylu autorki, męcząca była również jej bohaterka, która w jakiś dziwny, patologiczny sposób, uparcie chroni i usprawiedliwia swojego brata, zamiast pozwolić mu ponieść konsekwencje swoich czynów. Zajmuje się jego życiem, totalnie zaniedbując własne. Irytująca dla mnie postawa kobiety w typie ofiary, mającej życiową misję: "poświęcę swoje życie i szczęście by wyciągać cię, braciszku, z każdego bagna, w które się masz kaprys wpakować".

Teresa | 2015-08-25
Alexandra | 2015-02-26