Zwierzenia Pielgrzyma. Rozmowy z Paulem Coelho

Wydawnictwo: Drzewo Babel
Confesiones del peregrino
83-918441-0-2
biografia, Paulo Coelho, życie

Paolo Coelho odkrywa na tych stronach tajemnice swojego bujnego życia, których nie znali nawet najbliżsi. W wywiadzie przeprowadzonym w 1998 roku przez hiszpańskiego dziennikarza Juana Ariasa rysuje się droga pielgrzyma Coelho, który przemierza świat materii i ducha w poszukiwaniu swojego przeznaczenia. Kim jest autor Alchemika? Jak żyje, gdzie mieszka, kiedy pracuje? Co go niepokoi, co napawa nadzieją, z czego czerpie twórczą energię? Kim był, zanim stał się jednym z najsłynniejszych pisarzy naszych czasów? Jak zdołał znaleźć klucz do serc milionów czytelników na całym świecie? Oto książka niezwykła! Wywiad-rzeka, jaki latem 1998 roku przeprowadził z pisarzem Juan Arias (słynny hiszpański dziennikarz, korespondent El País, autor książek-rozmów m.in. z José Saramago i papieżem Janem Pawłem II), zaspokają ciekawość nie tylko wiernych czytelników, ale także dziennikarzy i krytyków literackich, którym zjawisko pt. Paulo Coelho wymyka się spod pióra.

źródło opisu: Gandalf.com.pl

źródło okładki: Gandalf.com.pl

Oliwia | 2012-04-16
Na półkach: Lata 2008-2012, Przeczytane
Przeczytana: 16 kwietnia 2012

Ciekawe spojrzenie na życie i twórczość Paula Coelho.

Przejrzysty podział na różne aspekty życia sprawia, że każdy znajdzie w tej książce coś dla siebie.

wicher_Lab | 2013-10-24

Być może książka Juana Ariasa dla wielu okaże się najlepszą odsłoną autora "Alchemika". Coelho przedstawia siebie (bo to wywiady) jako pełnego, ale nie skończonego człowieka o niezwykle ciekawej biografii. Naiwność literatury, jaką tworzy, miałaby wynikać z targetu, który obrał. Twierdzi, że pisze do prostego człowieka, a dokładniej - do dziecka, które w nim jest. To bardzo wiele tłumaczy.

Brazylijczyk, poza popularnościa swoich książek, zasłynął specyficznymi aforyzmami. Iście hymniczna (ja bym powiedział hejnałowa) melodia składni oraz dobór wyrazów (branych jakby losowo: to z mitu, to z piosenki) bawi i zarazem irytuje. Ale w rozmowie z Ariasem rozwija już "ludzkim" głosem jeden z nich i okazuje się, że nie są to puste słowa rodem z d.... . Teraz wydaje mi się, że ze swojej Pięty Achillesowej na siłę uczynił cechę szczególną, mając ją za atut. Paulo Coelho psuje powieści zacięciem urojonego aforysty. No ale ma miliony wielbicieli, więc komuś te landryny smakują.

Zdecydowanie...

Katarzyn | 2010-08-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka opowiada o życiu pisarza, który naprawdę wiele w życiu doświadczył.
Dowiemy się kim są bohaterowie jego książek, jakie ma podejście do czytelników, co sądzi o miłości oraz jakie ma podejście do życia.

Polecam tym którzy chcą lepiej poznać Paula Coelho, jego przeszłość, teraźniejszość i plany na przyszłość.

ania19910 | 2011-02-04

Bardzo interesująca :)

| 2013-07-19

"Jednak zawsze, ilekroć tracę dawnych przyjaciół, zdobywam nowych. Być może nie są to ci, którzy będą się wspinać ze mną na szczyt góry, ale w gruncie rzeczy są dobrymi przyjaciółmi, na których mogę liczyć"

czytelniczka | 2012-08-08
Przeczytana: 10 sierpnia 2011

Bardzo ciekawa książka. Jak na biografię - czytało się przyjemnie. Pomogło mi zrozumieć poglądy autora na świat i jego twórczość.

Majka | 2011-11-07
Przeczytana: 07 listopada 2011

Obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów twórczości Paula Coelho i nie tylko.

AgataB | 2012-03-02

Wiele chwil zastanowienia nad roznymi aspektami zycia

judyta | 2011-12-25
Przeczytana: 04 marca 2012