Czas pogardy

Okładka książki Czas pogardy Andrzej Sapkowski
Okładka książki Czas pogardy
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4) fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
Niezależna Oficyna Wydawnicza NOWA
2000-08-22
2000-08-22
Geralt Sapkowski fantastyka

Dałabym 7,5, bo jak na razie podobała mi się najmniej, ale polubiłam autora, więc niech będzie.
Trochę za dużo jak dla mnie politycznych dyskusji, co momentami mnie nudziło. Irytująca Ciri.

Jak zwykle świetnie napisana. wciągająca brutalna proza.

Jak zwykle świetnie napisana. wciągająca brutalna proza.

Wspaniale się to czyta!

Wspaniale się to czyta!

Tym razem akcja jest bardziej podzielona. Mamy Geralta, Yennefer, Jaskra i Ciri. Mamy kongres i bankiet czarodziejów, jak i spotkanie Geralta z Jaskrem oraz opowieści widziane okiem trubadura.

Można jednak powiedzieć że głównym wątkiem, a zarazem bohaterką staje się Ciri. Przeżywamy z nią zwyczajne dni, ucieczki, walki, czy niemające końca poszukiwania drogi/wyjścia. Wciąż szuka miejsca gdzie będzie bezpieczna, a to nie jest łatwe gdy każdy chce ją dostać w swoje ręce. A za pieniądze lub obietnice można się daleko posunąć aby osiągnąć cel.

Kocham <3

Kocham <3

Drugi Tom przygód dzielnego wiedźmina Geralta, Cirii, Jaskiera oraz Yennefer. Oczywiście drugi, gdy czytamy chronologicznie, według daty wydania. Historia wciągająca, nie znajdująca finału wraz z końcem książki.

spoko

spoko

W moim przekonaniu jest to jedna z lepiej napisanych książek z sagi o Wiedźminie Geralcie.

Niezawodna saga, wciąż chcę więcej.

Niezawodna saga, wciąż chcę więcej.

Nie wiem, jak napisać recenzję drugiego tomu Wiedźmińskiej Sagi bez zdradzania fabuły. Chyba po prostu tak - śledzimy dalsze losy Geralta, Ciri i Yennefer. Sprawy się zaczynają komplikować, a w całej historii pojawia się coraz więcej znaków zapytania. W tym tomie następuje kilka zwrotów akcji, które jeszcze bardziej komplikują zrozumienie, o co w tym wszystkim chodzi.
Jeśli chodzi o warsztat, to wiadomo, Sapkowski napisał opowiadania i sagę na tak samo dobrym poziomie. Książkę czyta się lekko i szybko. W sumie, to ja prawie ją połknąłem, co przy moim generalnie wolnym sposobie czytania jest na pewno na plus.
Więc kończę recenzję i wracam do czytania trzeciego tomu Sagi, a piątego tomu całego Cyklu o Wiedźminie.

Jeśli...