Atlas psychologii 1

Atlas Psychologie 1
83-7337-888-X
Atlas, psychologia
dona

Psychologia, nauka o ludzkich przeżyciach i zachowaniach, bada uwarunkowania, jakim podlegają spostrzeganie, myślenie, uczucia i pamięć człowieka. Choć właściwie powinno się prowadzić badania zwykłych codziennych zachowań, to jednak istniejący już podział na wiele gałęzi i szkół psychologicznych stwarza w tym zakresie wiele trudności. Dwutomowy „Atlas psychologii” stanowi uporządkowany przegląd różnorodnych odkryć w tej dziedzinie oraz stosowanych przez psychologów metod badawczych. Poręczny układ treści, właściwy wszystkim Atlasom, oparty na połączeniu szczegółowych opisów z odpowiadającymi im kolorowymi ilustracjami, okazuje się przydatny również w wypadku psychologii i dobrze odpowiada wymogom opisu stanu wiedzy na temat ludzkiego postępowania. Tom pierwszy zawiera - obok wprowadzenia - rozdziały na temat terminologii, historii rozwoju teorii psychologicznych, metodyki, statystyki, a także neuropsychologii, psychologii spostrzegania, myślenia, uczenia się, aktywacji, poznania, porozumiewania się i emocji. Zakończony jest indeksami: osobowym i rzeczowym.Tom drugi zawiera rozdziały poświęcone psychologii osobowości, psychologii rozwojowej, psychologii społecznej, psychologii tłumu, psychologii środowiska (ekopsychologii), psychologii zwierząt, psychodiagnostyce, psychologii klinicznej, stosowanej i kulturowej, a także alfabetyczny spis terminów, bibliografię oraz ujmujące oba tomy indeksy.

Camelot | 2017-03-04
JANU79 | 2012-05-26
OlaFlowers | 2012-01-14
dominika | 2011-01-31
Natalia | 2011-01-15
zgrzewa | 2010-08-14
Na półkach: Przeczytane, Rodziców
Mart | 2014-01-02
Anastazja | 2013-09-07